Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji šodien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vides ministru padomes sanāksmē Luksemburgā, kurā diskutēs par klimata politiku, kā arī pārrunās turpmāko rīcību saistībā ar ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu izstāties no Parīzes nolīguma klimata pārmaiņu ierobežošanai, aģentūru LETA informēja VARAM.

Diskusiju laikā plānots apspriest priekšlikumus emisiju samazināšanai no sektoriem, kas nav iekļauti ES Emisiju tirdzniecības sistēmā (ne-ETS sektori) un apstiprināt dalībvalstu viedokli par ES Rīcības plānu dabai, cilvēkiem un ekonomikai. Latvijas delegāciju vadīs un Latvijas intereses aizstāvēs VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. Sanāksmē piedalīsies arī VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

Ministrija norāda, ka sagaidāmas plašas diskusijas saistībā ar progresa ziņojumu par leģislatīvo aktu projektiem attiecībā uz emisiju samazināšanu ne-ETS sektoros. Diskusijas notiks par Saistību pārdales regulas priekšlikumu, kurā dalībvalstīm paredz saistošus mērķus emisiju samazināšanai, kā arī par priekšlikumu regulai par zemes izmantošanas jautājumu un mežsaimniecības sasaisti ar klimata politiku periodam pēc 2020.gada.

Latvija uzsvērs, ka prasībām jābūt caurskatāmām, solidārām un taisnīgām, ņemot vērā ES dalībvalstu dažādos nacionālos apstākļus un vajadzības.

Tāpat sanāksmes laikā plānots apstiprināt dalībvalstu viedokli par ES Rīcības plānu dabai, cilvēkiem un ekonomikai, kas paredzēts Dzīvotņu direktīvas un Putnu direktīvas praktiskās īstenošanas uzlabošanai, kā arī ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas mērķu sasniegšanai.

Dalībvalstu pārstāvji arī pārrunās turpmāko rīcību saistībā ar Parīzes nolīgumu par klimata pārmaiņām, tostarp reaģējot uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta 1.jūnija paziņojumu par lēmumu uzsākt izstāšanās procedūru no Parīzes nolīguma klimata pārmaiņu ierobežošanai.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube