Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles “RIBOCA” birojā šodien plkst.11 preses konferencē informēs par biennāles iecerēm, plāniem un norišu datumiem, aģentūru LETA informēja biennāles pārstāve Inese Dābola.

Pasākumā piedalīsies biennāles dibinātāja un komisāre Agnija Mirgorodskaja, galvenā kuratore Katerina Gregos un asociētā kuratore Solveja Helvega Ovesena.

Mirgorodskaja biennāles koncepciju ir izstrādājusi tādu, lai radītu iespējas ārzemju un Baltijas māksliniekiem mijiedarboties gan ar Rīgu, gan plašāku apkārtni. Uzaicinot starptautiski atzītu kuratori un sadarbojoties ar starptautisko konsultatīvo padomi un augošo komandu, viņa pārrauga Biennāles sagatavošanu un ir tās vēstniece visā pasaulē, sacīja Dābola.

Gregos bieži piedalās starptautisko žūriju darbā, tostarp Venēcijas biennāles šī gada Somijas un Īrijas paviljona žūrijā un 2015.gada “Hasselblada” balvas žūrijā. 2016.gadā viņa bija Berlīnes starptautiskā kinofestivāla “Berlināle” un ”A. M. Katana” fonda piešķirtās gada jaunā mākslinieka balvas Palestīnas māksliniekiem “Yaya Prize” žūrijas locekle.

Savukārt Ovesena pašlaik ir Berlīnes “Galerie Wedding – Raum für zeitgenössische Kunst” mākslinieciskā vadītāja, kā arī Ziemeļu valstu vēstniecību “Grosses Treffen” mākslinieciskā vadītāja, dibinātāja un direktore.

Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles birojs atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 19.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube