Sabiedrība var palīdzēt stiprināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), izriet no biroja jaunā vadītāja Jēkaba Straumes šodien sacītā žurnālistiem.

“Visi kopā būsim stipri, palīdzēsim būvēt KNAB stipru un valsti stipru,” šādu aicinājumu sabiedrībai pauda šodien amatā apstiprinātais KNAB priekšnieks.

Vēršoties pie cilvēkiem, kas ir iesaistīti koruptīvās darbībās, Straume aicina viņus “paskatīties dziļāk sevī, mēģināt atrast sirdsapziņas paliekas un sākt domāt par valsts nākotni, par jūsu bērnu un mazbērnu nākotni”.

Vaicāts, kāpēc izvēlējies šādu karjeras pavērsienu, biroja priekšnieks norādīja, ka nevarēja vairāk “stāvēt malā” un apzinājās, ka ir jāuzņemas lielāka atbildība.

KNAB vadītājs sākotnēji iepazīsies ar situāciju birojā. Straumes mērķis ir panākt, lai iestādes darbinieki strādātu kā komanda.

Kā ziņots, Saeima šodien KNAB vadītāja amatā iecēla līdzšinējo Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) amatpersonu Straumi.

Par viņu nobalsoja 86 deputāti. Balsojumā nepiedalījās deputāte Jūlija Stepaņenko (S).

Par savām prioritātēm Straume nosaucis KNAB kolektīva atjaunošanu, sašķeltības novēršanu birojā un valsts tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu caur korupcijas novēršanas prizmu.

Jaunais KNAB vadītājs savā dzīves aprakstā norāda, ka viņam ir izkoptas verbālās un rakstiskās komunikācijas prasmes, veicot dienesta pienākumus kā struktūrvienības vadītājam, motivējot un apmācot padotos, kā arī sadarbojoties ar citu iestāžu un struktūrvienību amatpersonām. Straume norādījis, ka starptautiskās sadarbības līmenī spējot veiksmīgi komunicēt angliski un krieviski.

Savas organizatora un vadītāja prasmes Straume vērtē kā augstas. Ilgstoši viņš vadījis 20-50 darbinieku struktūrvienību, kā arī piedalījies dažādu ar MIDD kompetenci saistītu starpiestāžu un starptautisku pasākumu organizēšanā.

1976.gadā dzimušais Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis MIDD, no tiem desmit gadus – pārvaldes priekšnieka amatā. Pirms tam viņš strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā.

Straume darbojies kā MIDD pārstāvis NATO Pretizlūkošanas dienestā Afganistānā, Mazārešarīfā, un kā MIDD pārstāvis NATO struktūrā Beļģijā un Afganistānā, Kabulā.

Papildus akadēmiskajai izglītībai viņš ieguvis plaša spektra zināšanas sekojošos kvalifikācijas celšanas kursos ASV un NATO struktūrās.

Straume karjeras laikā saņēmis 11 apbalvojumus, kurus pasniegušas gan Latvijas, gan NATO amatpersonas.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube