Jaunievēlēto Jēkabpils pilsētas domes deputātu pirmā domes sēde tiks sasaukta 21.jūnijā plkst.11, aģentūru LETA informēja Jēkabpils vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ingrida Knutiņa.

Latvijas Zaļās partijas (LZP) deputāts Raivis Ragainis aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka LZP Jēkabpilī apvienojusies ar vēl četriem domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem – “Saskaņu”, “Latvijas zemnieku savienību”, “Latvijas reģionu apvienību” un “KPV LV”, turklāt balsojumā par mēra amatu jaunajai koalīcijai esot garantēta arī astotā balss.

Pašreizējās Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs (Jēkabpils reģionālā partija) aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka nekas līdz galam vēl nav izlemts, kā arī uzsvēra, ka skaidrība par koalīciju būs tad, kad notiks balsošana par domes priekšsēdētāja iecelšanu.

Tāpat Salcevičs uzsvēra, ka ir uzvarējis vēlēšanās, bet nenostāšoties opozīcijā un ir gatavs ar savu pieredzi palīdzēt strādāt jaunajai komandai.

LETA jau ziņoja, ka pašvaldību vēlēšanās Jēkabpilī būtiski sarucis atbalsts Salceviča partijai, pašvaldībā iekļuvušas deviņas partijas, līdz ar to sarežģītas koalīcijas veidošanas sarunas jau tika prognozētas.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati, Salceviča Jēkabpils reģionālā partija ir savākusi 22,52% balsu salīdzinājumā ar 31,63% 2013.gada pašvaldību vēlēšanās.

Vairāk par 5% balsu Jēkabpilī ir ieguvuši vēl astoņi saraksti: “Saskaņa” – 16,68%, Latvijas Zaļā partija – 14,49%, Latvijas Reģionu apvienība – 7,88%, “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 7,63%, Latvijas zemnieku savienība – 7,6%, partija “KPV LV” – 7,03%, “Gods kalpot mūsu Latvijai” – 6,34%, un “Latgales partija” – 5,16%.

Līdz ar to Jēkabpils reģionālā partija pilsētas domē ir ieguvusi trīs deputātu krēslus, “Saskaņa” un Latvijas Zaļā partija – pa diviem, pārējie seši domē iekļuvušie politiskie spēki – pa vienam, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube