Neredzot konkrētu grafiku, kā un no kādiem avotiem veselības aprūpes finansējums līdz 2020.gadam tiks palielinās līdz 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), šī valdības koalīcijas partiju apņemšanās izklausās pēc solījuma pirms Saeimas vēlēšanām, aģentūrai LETA pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Viņš skaidroja, ka, lai veselības nozares budžets 4% no IKP sasniegtu nākamgad, ir vajadzīgi 200 miljoni eiro, 2019.gadā – 300 miljoni eiro, bet 2020.gadā – 400 miljoni eiro, kas kopā veido aptuveni miljardu eiro. “Kā varēja noprast no izskanējušām ziņām, līdz šim kopā ir atrasti tikai 210 miljoni eiro jeb aptuveni piektā daļa no vajadzīgās summas. Tāpēc nav nekāda iemesla gavilēt, jo darbs joprojām nav padarīts,” norādīja Keris.

Viņš uzsvēra, ka gribētos redzēt grafiku, kādā veidā un no kādiem konkrētiem avotiem šie 4% no IKP līdz 2020.gadam tiks sasniegti. Tā kā pagaidām šāda grafika nav, Keris uzskata, ka politiķi ir “rīkojušies tradicionāli un parūpējušies tikai par Saeimas vēlēšanu gadu, bet pēc tam var nākt kaut ūdens plūdi”.

“Veselības nozares darbiniekus šāda pieeja nevar apmierināt. Runa ir par cilvēku dzīvībām. Latvija ilgāk nevar gaidīt. Mēs zaudējam 6500 cilvēkus gadā un 17 katru dienu tikai nepienācīgas veselības aprūpes dēļ,” uzsvēra Keris.

Kā ziņots valdošā koalīcija piekrīt pakāpeniskam veselības aprūpes finansējuma pieaugumam, kas sasniegtu 4% no IKP 2020.gadā, trešdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučisnkis (ZZS).

Visi koalīcijas politiskie spēki piekrītot veselības aprūpes finansējuma palielināšanas nepieciešamībai. Lai palielinātu veselības aprūpes finansējumu, koalīcija vienojusies par vienu procentpunktu paaugstināt sociālās iemaksas, bet nodokļu nemaksātājiem varētu tikt noteikts speciāls maksājums, kura apmērs un administrēšanas kārtība vēl nav skaidra.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube