Jēkabs Straume kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs būs pieejams jebkurai personai, bet oficiālās pieņemšanās. To jaunais KNAB priekšnieks šorīt teica intervijā Latvijas Radio.

Straumem tika vaicāts, vai viņš ir ticies ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”), uz ko viņš atbildēja, ka šo jautājumu saņem bieži, bet nav ticies ar Lembergu. “Vēlos atzīmēt, ka kā KNAB vadītājs būšu pieejams jebkurai personai biroja telpās oficiālās pieņemšanās,” teica Straume. Viņš piebilda, ka bez Saeimas frakciju politiķiem ir ticies tikai ar premjeru Māri Kučinskis (ZZS) un tā bijusi oficiāla pieņemšana.

Straume arī sacīja, ka jau vakar pēc Saeimas balsojuma devās uz biroju, iepazinās ar personālu, biroja telpām un situāciju. Tika sasaukta neliela sapulce, kurā vadošais personāls iepazīstināts ar vīziju par biroja turpmāko darbu.

KNAB priekšnieks uzsvēra, ka viens no viņa mērķiem ir vienots kolektīvs un iekšējo konfliktu izskaušana. Viņš apliecināja, ka vērtēs vienīgi darbinieku profesionalitāti, sasniegtos rezultātus un spēju strādāt komandā, “nevis vai man patīk vai nē”. Viņš arī vēlas, lai sabiedrība arvien vairāk uzticas KNAB un ir droša, ka var informēt biroju par korupciju.

Tāpat Straume vēlas, lai KNAB vārds plašsaziņas līdzekļos vairs neatspoguļojas negatīvā ziņā. Proti, ir jābūt pozitīvām ziņām, ka ir rezultāti, ne tikai skaļas lietas, teica Straume.

KNAB priekšnieks noliedza, ka pirms ievēlēšanas amatā būtu izvairījies no plašsaziņas līdzekļiem un sabiedrības tikai tādēļ, ka nevēlas uzmanību. Viņš skaidroja, ka šāds lēmums bija saistīts ar to, ka viņš aizvien bija valsts drošības iestādes darbinieks. Tāpat no Straumes teiktā izriet, ka viņš vēlējies klātienē Saeimas deputātiem izskaidrot savu vīziju.

Kā vēstīts, Saeima ceturtdien KNAB vadītāja amatā iecēla līdzšinējo Militārās izlūkošanas un drošības dienesta amatpersonu Straumi.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube