Privatizācijas aģentūra nolīgta auditorkompānija “KPMG”, kas izvērtēja iespējamo rīcību ar “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un “Lattelecom”, rosina abus uzņēmumus apvienot un akcijas tirgot biržā, vēsta Latvijas Radio.

Kamēr ar scenārijiem nav iepazīstināti politiķi, detalizētāku informāciju par izpētes secinājumiem ne tā veicēji, ne pasūtītāji neatklāj.

Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs Latvijas Radio atzina, ka piedāvājums ir “kombinācija no iepriekš diskutētajiem scenārijiem”, figurē gan jautājums par apvienošanās iespējām, gan fondu tirgu piesaistīšana un publisks piedāvājums biržā.

Auditori arī mēģinājuši izrēķināt, kāda būs papildu vērtība, ja abus uzņēmumus apvienotu. Lai gan pagaidām ciparus atklāt nevar, runā esot par ciparu virs 100 miljonu eiro vairāku gadu garumā, atzinis Loginovs.

“KPMG Baltics” vadības pārstāve Evija Miezīte skaidroja, ka visās Eiropas valstīs eksistē vismaz viens integrēts telekomunikāciju operators, kas sniedz gan fiksēto, gan mobilo sakaru pakalpojumus.

Ar auditoru piedāvājumiem un pētījumu par telekomunikāciju tirgus kopējo situāciju tuvāko nedēļu laikā plānots iepazīstināt valdību, kur diskusijas paredzamas vairāku sēžu garumā. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) sola, ka līdz rudenim kompāniju nākotne būs izlemta.

Kā ziņots, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā šodien plānota diskusija par uzņēmuma “KPMG Baltics” pētījuma rezultātiem un Ekonomikas ministrijas priekšlikumiem turpmākai rīcībai ar uzņēmumu “Lattelecom” un LMT kapitāla daļām.

2015.gada 20.novembrī tika saņemts LMT un “Lattelecom” apvienošanas piedāvājums no “TeliaSonera”. Taču pērn aprīlī valdība nolēma, ka LMT un “Lattelecom” turpinās darbu kā līdz šim – atsevišķi.

Valdība arī vienojās piesaistīt neatkarīgu starptautisku konsultantu, kas veiks makroekonomisko, mikroekonomisko un sociālekonomisko izpēti par turpmāko rīcību ar “Lattelecom” un LMT valsts kapitāla daļām, izskatot visus iespējamos rīcības variantus un novērtējot katra varianta stiprās un vājās puses.

“KPMG Baltics” uzvarēja Privatizācijas aģentūras (PA) slēgtajā iepirkumā par valsts stratēģijas rīcībai ar “Lattelecom” un LMT kapitāla daļām izstrādi. Minēto stratēģiju auditorkompānija piedāvāja izstrādāt par 179 400 eiro.

Par uzņēmumu apvienošanu vairākkārt iestājies “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, savukārt LMT vadītājs Juris Binde paudis, ka nesaskata ieguvumus no kompāniju apvienošanas.

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, Nīderlandē reģistrētajai kompānijai “Sonera Holding B.V.” uzņēmumā LMT pieder 24,5% kapitāla daļu, “Telia Company AB” – 24,5%, SIA “Lattelecom” pieder 23%, VAS “Latvijas Radio un televīzijas centrs” – 23%, bet Privatizācijas aģentūrai – 5%.

Savukārt uzņēmuma “Lattelecom” 51% kapitāla daļu pieder Privatizācijas aģentūrai, bet 49% – Dānijā reģistrētajai kompānijai “Tilts Communications”.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube