Latvijas delegācija vizītē ASV, Sietlā, tiksies ar “Microsoft” korporācijas vadības pārstāvjiem, lai stiprinātu sadarbību eksporta potenciāla attīstīšanā un inovāciju ieviešanā Latvijā, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Latviju vizītē pārstāvēs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) un valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis. Delegācijas sastāvā ir pārstāvji no Ministru prezidenta biroja, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Universitātes, “Tilde”, “Datorzinību centrs”, “RIX Technologies”, “Squalio cloud consulting”, “ABC Software” un “Microsoft Latvia” pārstāvji.

Latvijas delegācija Sietlā viesosies no šodienas līdz 1.jūlijam. Tā laikā “Microsoft campus” Redmondā, Sietlā, pārrunās līdz šim paveikto e-pārvaldes jomā un valsts pārvaldes izaicinājumus attīstībai digitālajā laikmetā. Tikšanās laikā abas puses dalīsies digitālās transformācijas pieredzē publiskajā sektorā un izvērtēs inovāciju attīstīšanas potenciālu Latvijā.

Pirmajā vizītes dienā Latvijas delegācija tiksies ar “Microsoft” korporācijas vadītāju publiskā sektora klientiem Timu Turito, lai pārrunātu datos balstītas sabiedrības un valsts attīstības plānus. Par Latvijas inovācija platformu Latvijas pārstāvji runās ar “Microsoft” korporācijas biznesa attīstības vadītāju publiskā sektora klientiem Trūdiju Norisu-Greju. Pirmajā dienā tiks pārrunātas arī digitālās sabiedrības un publiskā sektora nākotne, lielo datu potenciāls, dažādo iestāžu efektivitātes iespējas un plānots divu centru apmeklējums – Kiberdrošības un Nākotnes tehnoloģiju centrs.

Nākamo dienu tēmas būs daudzpusīgas un specifiskas, pielāgojot gan publiskās pārvaldes tehnoloģisko izaicinājumu specifikai, gan Latvijas IT kompāniju vajadzībām. Būs tikšanās ar atsevišķām izstrādes komandām, tikšanās ar “Microsoft Research” komandu, lietu interneta attīstītāju komandu un citiem.

1.februārī “Microsoft Latvia” pievienojās VARAM un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas “LIKTAS” parakstītajam Sadarbības memorandam, kas paredz, ka sadarbībā starp valsti un nozari jāveido inovatīvus, eksportspējīgus, tehnoloģiju iespējās un datu pieejamībā balstītus risinājumus, kas uzlabotu publiskā sektora orientāciju uz klientiem, elastību un sniegto pakalpojumu ērtumu. Parakstot šo memorandu, arī “Microsoft Latvia” apņēmās savas kompetences ietvaros sadarboties uzstādīto mērķu sasniegšanā un veicināt sadarbību Latvijas digitālās transformācijas procesā un datos balstītas sabiedrības un valsts attīstībā.

Parakstītā Sadarbības memoranda ietvaros šogad “Microsoft Latvia” plāno atvērt “Microsoft” inovāciju centru (MIC), kas darbosies kā atbalsta platformai uz datiem orientētas ekonomikas izveidei Latvijā, lai veicinātu inovāciju attīstību un atbalstīt uzņēmējdarbību ne tikai IKT nozarē, bet arī citās nozarēs atbilstoši ar Latvijas noteiktajām prioritātēm. “Microsoft” Inovāciju centrs kā atvērta fiziska telpa, kas piedāvās moderno tehnoloģiju plašu izmantošanu dažādās nozarēs, apvienojot un atbalstot gan zinātniekus un pētniekus, gan IKT nozares esošo uzņēmumu un jaunuzņēmumu  pārstāvjus.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube