Latvijas paviljonu izstādē “Astana Expo 2017” Kazahstānā līdz šim apmeklējuši 2000 cilvēku, šodien Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotajā izstādes “Astana Expo 2017” atklāšanas pasākumā sacīja Latvijas paviljona direktors Ansis Egle.

Viņš norādīja, ka izstādes apmeklētāju skaits ik dienu pieaug un sagaidāms, ka augustā apmeklētāju plūsma būs vēl lielāka, jo tas ir atvaļinājumu laiks. Par Latvijas paviljonu izstādē ir liela interese arī Kazahstānas medijiem.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš aģentūrai LETA teica, ka Latvijas stenda apmeklētība izstādē ir samērā augsta un, ņemot vērā pirmās dienas, Latvijas stenda kopējais apmeklētāju skaits visas izstādes laikā varētu sasniegt plānotos 110 000 apmeklētāju.

Viņš atgādināja, ka Latvijas paviljons starptautiskajā izstādē “Astana Expo 2017” tika nodots ekspluatācijā un svinīgi atklāts 10.jūnijā plkst. 11 pēc vietējā Astanas laika. Stenda izveides kopējās izmaksas ir 779 000 eiro. Vienam dalībniekam, uzņēmumam dalība izstādē izmaksā apmēram 3000 eiro.

Endziņš pastāstīja, ka paviljonā piedāvātas trīsdimensiju video iespējas. Divās no trim paviljona telpām atrodas 3D realitātes konsoles, ar kuru palīdzību var iejusties Latvijas dabas, bobsleja trases un Rīgas vidē.

Viņš piebilda, ka vienā no paviljona trijām telpām ir iekārtots suvenīru veikaliņš, kur var iegādāties dažādus izstrādājumus no Latvijas, tostarp “Dzintars” produkciju un sveces. Par suvenīriem ir tik liela interese, ka to, ko bija iecerēts pārdot visas izstādes laikā, būs izdevies pārdot jau pirmajā nedēļā. Līdz ar to suvenīru klāstu būs nepieciešams papildināt.

“Pirmās sajūtas [,atklājot izstādi,] ir lieliskas, unikālas. Tagad sekos nākošie soļi, izglītības nedēļa, “Red Jackets” nedēļa, tranzīta un loģistikas nedēļa,” mediju pārstāvjiem pauda Endziņš, piebilstot, ka nākamnedēļ iecerēts sākt darbināt arī otrā stāva konferenču zāli, lai uzņēmumi varētu dibināt biznesa kontaktus.

Atklāšanas pasākumā LTRK arī pateicās ikvienam, kurš piedalījās Latvijas paviljona veidošanā. LTRK valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka pie LTRK dalības “Astana Expo 2017” strādājusi vairāk nekā 60 cilvēku liela komanda.

VAS “Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš uzsvēra, ka Latvijai ir ko parādīt pasaulei un pastāstīt par nākotnes enerģiju. Viņš arī pauda pārliecību, ka Latvija izstādē tiek prezentēta ne sliktāk par citām valstīm. “Latvijas uzņēmēji jau ir pierādījuši, esot izstādē, ka kopā var paveikt ļoti daudzas lietas,” uzsvēra Bērziņš.

Uzņēmuma “Squalio” pārstāvis Mareks Gruškevics sacīja, ka ar digitālās vizītkartes palīdzību Latvijas paviljonu izstādē “Astana Expo 2017” būs iespēja apmeklēt tiem, kuri nevar to klātienē. No 17.jūnija būs iespēja lejupielādēt aplikāciju, lai jebkurš Latvijas paviljona apmeklētājs varētu sekot notikumiem paviljonā, neesot tur uz vietas.

Jau vēstīts, ka Latvijas stenda izstādē “Astana Expo 2017” konceptuālais nosaukums ir “Tikšanās vieta Latvija – enerģija ir mūsu dabā”. Ar šo nosaukumu tiek uzsvērtas Latvijas ģeogrāfiskā novietojuma priekšrocības un iespējas radīt pievienoto vērtību, ko sniedz Latvijas uzņēmumi un augsta līmeņa eksperti dažādās nozarēs.

Izstādes pamata motīvs ir “Future Energy” jeb nākotnes enerģija, kas ietver sevī gan inovācijas, gan nākotnes attīstības perspektīvas un virzienus. Arī Latvija savu ekspozīciju veidos, izmantojot šo koncepciju, pozicionējot savu skatījumu nākotnē, tostarp Latvijas globālās attīstības perspektīvu kontekstā, kā vienu no vadošajām nozarēm uzsverot transporta un loģistikas nozares attīstību.

Izstāde no 10.jūnija līdz 10.septembrim norisināsies Astanā, Kazahstānā. Izstādes plānotais apmeklētāju skaits ir 2-5 miljoni cilvēku, no kuriem 85% varētu būt Kazahstānas iedzīvotāji, bet 15% – viesi no citām valstīm. Izstādes tēma ir “Nākotnes enerģija”.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube