Ņemot vērā studentu un kvalificēto pasniedzēju skaitu, Latvijā pietiktu ar trim līdz astoņām universitātēm, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis.

RTU rektors pauda viedokli, ka optimālais augstskolu skaits Latvijā būtu “kādas septiņas vai astoņas”, savukārt Muižnieks atzina, ka ir skeptiskāks un domā, ka Latvijā pietiktu vietas vien kādām trim vai četrām augstskolām.

Ribickis uzsvēra, ka valsts finansējuma palielināšana augstskolām ļautu piesaistīt, piemēram, kvalificētus pasniedzējus, kas savukārt ļautu uzlabot vietu augstskolu reitingos. Viņam piekrita arī Muižnieks, kurš lēsa, ka, rēķinot kvalitāti pret ieguldīto finansējumu, Latvijas augstskolas reitingos būtu pirmajā piecdesmitniekā pasaulē.

Muižnieks piebilda, ka LU pozīcijas starptautiskajos reitingos iespējams pacelt, piesaistot ārvalstu profesorus un sakārtojot publikāciju uzskaiti.

RTU rektors uzskata, ka augstskolu apvienošana, nepalielinot finansējumu, būtiskus uzlabojumus izglītības kvalitātē nedos.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube