Līgo vakars visā Latvijā paies bez nokrišņiem, savukārt Jāņu naktī Latviju no rietumiem aizklās mākoņi un Kurzemē nedaudz līs, no rīta neliels lietus gaidāms arī valsts centrālajā daļā, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs pieļauj, ka nokrišņu zona var ierasties nedaudz agrāk, nelielu lietu naktī atnesot jau valsts centrālajā daļā un no rīta austrumos. Gaisa temperatūra Jāņu naktī būšot +8..+14 grādu, dienā tikai +14..+18 grādu.

Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi Jāņu naktī Latvijas austrumu novados būs maz mākoņu un pavisam lēns vējš, tādēļ gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4..+7 grādiem, veidojot rasu un vietām arī miglas vālus.

Svētku pirmajā dienā gaidāms visai saulains laiks, no lielākajiem mākoņiem valsts austrumos var nopilēt kāda lietus lāse, un gaisa temperatūra sasniegs +16..+22 grādus. Savukārt Jāņu diena būs pārsvarā apmākusies, daudzviet līņās un gaisa temperatūra vietām saglabāsies zem +15 grādiem.

Svētdien un nākamās nedēļas sākumā laikapstākļus noteiks jauns ciklons, tādēļ palaikam gaidāms lietus un stipras vēja brāzmas, vietām arī pērkona negaiss. Nākamās nedēļas vidū gaisa temperatūra paaugstināsies, iespējams stiprs lietus.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube