Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) šodien plkst.12 norisināsies rektora amata kandidātu publiskā diskusija, aģentūra LETA uzzināja JVLMA.

Diskusija norises vieta ir akadēmijas Lielā zāle, un to var apmeklēt ikviens interesents.

Tajā piedalīsies pieci rektora rīcības komisijas apstiprinātie amata kandidāti – JVLMA Muzikoloģijas katedras profesors un Senāta priekšsēdētājs Guntars Prānis, JVLMA akadēmiskā darba prorektors, Vispārējo klavieru katedras profesors Normunds Vīksne, JVLMA Kompozīcijas katedras asociētais profesors un Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Vecumnieks, JVLMA Muzikoloģijas katedras vadītājs un asociētais profesors Jānis Kudiņš, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas profesors un maģistrantūras programmas direktors Ivars Bērziņš.

Kā ziņots, iepriekš tika izsludināta pieteikšanās pretendentiem uz JVLMA rektora amatu. Savus pieteikumus rektora vēlēšanu rīcību komisijai iesniedza pieci pretendenti, un komisija viņus visus ir apstiprinājusi dalībai rektora vēlēšanās 21.jūnijā plkst.14.10.

Pieteikumā pretendentiem bija jāpievieno CV, kurā ir ziņas par kandidāta profesionālo un akadēmisko karjeru, darba pieredzi mūzikas nozarē un vadības darbā, valsts valodas zināšanām, svešvalodu pārvaldīšanu un citām prasmēm, kas kandidāta ieskatā var būt noderīgas augstskolas rektora darbā. Pretendentiem pieteikumā bija jāpievieno arī JVLMA attīstības programmu piecu gadu laika periodam no 2017.-2018.akadēmiskā gada sākuma un JVLMA Satversmes sapulcei adresēts pieteikums rektora vēlēšanām.

Jau ziņots, ka šobrīd JVLMA rektora amata pienākumus pilda Artis Sīmanis. Tāpat Sīmanis akadēmijā ir arī saksofona klases profesors.

Sīmaņa otrais piecu gadu rektora termiņš beidzas šajā vasarā, līdz ar ko tika izsludināts konkurss vakancei. Saskaņā ar JVLMA statūtiem, rektora amata pienākumus viena un tā pati persona var pildīt ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube