Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzē Lielvārdē šodien notiks atjaunoto Gaisa spēku (GS) 25.gadadienai veltīts svinīgais pasākums, kuru apmeklēs arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina.

Savukārt sestdien, 17.jūnijā, atjaunoto GS 25.gadadienai veltīto pasākumu laikā NBS aviācijas bāzē Lielvārdē notiks aviācijas paraugdemonstrējumi, kurus apmeklēs arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pasākuma laikā notiks lidojumu paraugdemonstrējumi ar Baltijas gaisa telpas patrulēšanas gaisa kuģiem, desantēšanās no ASV helikopteriem “UH-60 BlackHawk” un Nacionālo bruņoto spēku helikoptera “Mi-17”, kā arī Lietuvas gaisa spēku un NBS paraugdemonstrējumi ar lidmašīnu “L-39” un ugunsgrēka dzēšanas paraugdemonstrējums, izmantojot helikopteru “Mi-17”. Tāpat pasākumā būs vērojams Zviedrijas gaisa spēku lidmašīnas “Grippen” paraugdemonstrējums un Robežsardzes paraugdemonstrējums ar helikopteru “AW-109”.

Pasākuma noslēgumā klātesošajiem būs iespēja aplūkot GS aviācijas bāzes tehniku.

Kā pastāstīja Senkevicina, Latvijas Aizsardzības spēku atjaunošana sākās pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. 1992.gada 24.februārī Aizsardzības spēku štābā tika izveidota Gaisa un pretgaisa aizsardzības pārvalde, kas vēlāk tika pārveidota par Gaisa spēku štābu. 1992.gada 17.jūnijā aizsardzības ministrs parakstīja pavēli par GS atjaunošanu.

GS aviācijas bāzes galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, nodrošināt vienību kaujas un mobilizācijas gatavību, piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, piedalīties cilvēku un dažādu objektu meklēšanas, vai glābšanas darbos, veikt gaisa transporta uzdevumus.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube