līdz 10.rindkopa.)

Rīga, 9.jūn., LETA. Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma izsludināt atkārtotas vēlēšanas Ķekavas novada 785.iecirknī.

Lūgumu atcelt vēlēšanas šajā iecirknī bija izteikusi nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāta kandidāte Ieva Arnte.

Kā ziņots, Arnte informēja, ka Ķekavas novadā VL-TB/LNNK sarakstam pietrūka piecas vēlētāju balsis, lai pārvarētu 5% barjeru. “No vienas puses mēs esam gatavi pieņemt šo zaudējumi, bet manā rīcībā ir informāciju, ka 785.iecirknī pie balsu skaitīšanas esot atrasti par sešiem biļeteniem vairāk nekā bijuši paraksti,” pauda Arnte.

Viņa sacīja, ka varbūt biļeteni ir piebērti, bet varbūt vēlēšanu komisijas locekļi ir aizmirsuši iedot parakstīties. Arnte norādīja, ka jebkurā gadījumā Ķekavas vēlēšanu komisija savu darbu nav darījusi pienācīgi.

“Ja viss būtu korekti, iespējams mums šīs piecas nepieciešamās balsis būtu atradušās. Mēs negribam samierināties, ka VL-TB/LNNK nebūtu iekļuvuši domē, komisijas nolaidības dēļ,” stāstīja Arnte.

Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī no 3537 reģistrētajiem balsstiesīgajiem nobalsoja 2206 vēlētāji. Tas ir otrs lielākais novada vēlēšanu iecirknis aiz 762.iecirkņa, kurā reģistrēti 3858 balsstiesīgie.

785.vēlēšanu iecirknī balsotāju izvēles manāmi atšķīrās no kopainas. Par Jauno konservatīvo partiju iecirknī nobalsoja 13,41%, savukārt Latvijas Zemnieku savienība tajā ieguva 22,5% balsu. Reģionu alianse šajā iecirknī ieguva 8,41% balsu.

Partija “Gods kalpot mūsu Latvijai” 785.vēlēšanu iecirknī saņēma 10,95% balsu, bet “Vienotības”, politisko partiju “Izaugsme” un “Latvijas attīstībai” kopīgais saraksts ieguva 5,36% vēlētāju atbalsta.

“Vidzemes partija” šajā vēlēšanu iecirknī ieguva 9,77% balsu, bet “No sirds Latvijai” – 6,95%.

Nacionālā apvienība ”Visu Latvijai!” – ”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” arī šajā vēlēšanu iecirknī nepārvarēja 5% barjeru, iegūstot 4,45% vēlētāju atbalsta.

Jau ziņots, ka Ķekavas novada domē no 14 kandidējušajām partijām tikuši deviņi politiskie spēki.

Lielāko vēlētāju atbalstu izdevās gūt Jaunajai konservatīvajai partijai, par ko nobalsoja 21,38% vēlētāju. 12,07% vēlētāju balsu vēlēšanās izdevās gūt Latvijas Zemnieku savienībai, savukārt nedaudz mazāk jeb 11,24% balsu ieguva partija “Reģionu alianse”.

Partija “Gods kalpot mūsu Latvijai” Ķekavas novadā ieguva 9,58% vēlētāju balsu, savukārt 7,9% vēlētāju balsis ieguva “Vienotības”, politisko partiju “Izaugsme” un “Latvijas attīstībai” kopīgais saraksts. Partija “Saskaņa” ieguva 6,85% vēlētāju balsu.

Ļoti blīvi rezultātu ziņā ierindojās trīs partijas – “Vienoti Latvijai”, “Vidzemes partija” un Latvijas Zaļā partija, kuras attiecīgi tika pie 5,21%, 5,2% un 5,13% vēlētāju atbalsta.

Domē, nepārvarot 5% barjeru, neiekļuva pieci politiskie spēki. Līdz iekļūšanai domes sastāvā nedaudz pietrūka nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, par ko nobalsoja 4,95% vēlētāju. Tuvu robežas pārvarēšanai bija arī partija “No sirds Latvijai”, kura ieguva 4,75% velētāju balsu.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube