(Pievienots Privatizācijas aģentūras komentārs 5.-7.rindkopā.)

Rīga, 20.jūn., LETA. Izraudzīts problemātisko aktīvu pārvaldītāja “Reverta” (iepriekš “Parex banka”) kredītportfeļa pircējs, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa.

Viņa informēja, ka “Reverta” ir pabeigusi saistošo piedāvājumu izvērtēšanu un apstiprinājusi konsultanta SIA “KPMG Baltics” ieteikto kredītportfeļa pircēju. Atbilstoši noteiktajai kārtībai “Reverta” ar potenciālā investora piedāvājumu ir vērsusies Ministru kabinetā.

“Līgums ar izvēlēto investoru par “Reverta” kredītportfeļa pārdošanu varētu tikt parakstīts jau tuvāko dienu laikā. Ņemot vērā, ka investors ir starptautiska, respektabla komercsabiedrība, kas strādā brīvā tirgus un konkurences apstākļos, labas prakses principi un abu pušu vienošanās investora vārdu paredz atklāt nekavējoties pēc līguma parakstīšanas,” sacīja Ozoliņa.

Viņa arī norādīja, ka “Reverta” valde un padome lēmumu par potenciālā investora izvēli ir pieņēmusi, balstoties uz tādiem kritērijiem kā nozares standartiem un pasaules praksei atbilstoši organizētu caurspīdīgu pārdošanas procesu, saņemto labāko saistošo piedāvājumu finansiālo, darījuma struktūras un līgumu juridisko risku izvērtējumu, kā arī potenciālā investora nevainojamu reputāciju un uzticamību.

Privatizācijas aģentūras (PA) vadītājs Vladimirs Loginovs pēc valdības sēdes aģentūrai LETA atzina, ka līguma slēgšana ar investoru būs tikai sākums, jo kredītportfeļa nodošana jaunajam investoram būs ilgstošs process.

Tāpat PA vadītājs sacīja, ka ne visi “Revertas” aktīvi nonāks jaunā investora rokās, tāpēc to tirdzniecība vēl turpināsies.

“Lai arī šā gada 1.jūlijā tiks sākts “Revertas” likvidācijas process, tomēr tas nenozīmē, ka likvidācija šajā dienā arī noslēgsies. Līdz gada beigām turpināsim strādāt, lai pārdotu atlikušos aktīvus un valstij atmaksātu naudu,” teica Loginovs.

Jau vēstīts, ka 2016.gadā Ministru kabinets nolēma sākt “Reverta” kredītportfeļa pārdošanas procesu. Īstenojot šo lēmumu, “Reverta” noslēdza līgumu ar konkursa uzvarētāju “KPMG Baltics” par kredītportfeļa pārdošanas procesa organizēšanu.

2016.gadā no uzrunātajiem 64 potenciālajiem investoriem konfidencialitātes līgumus parakstīja 15 interesenti, un 2016.gada novembrī tiem tika piešķirta pieeja datu telpai. Pēc iepazīšanās ar sagatavoto informāciju, septiņi potenciālie investori izteica nesaistošos piedāvājumus. Pēc piedāvājumu izvērtēšanas četru labāko piedāvājumu izteicēji tika uzaicināti piedalīties padziļinātajā “Reverta” kredītportfeļa izpētē, lai pēc tam iesniegtu saistošos piedāvājumus.

Gandrīz septiņu gadu laikā “Reverta” ir atguvusi 754 miljonus eiro jeb 67% no tajā atstātajiem aktīviem. Šobrīd kompānijas portfelī ir atlikuši tikai paši problemātiskākie aktīvi ar ilgstošām maksātnespējas un likviditātes problēmām – šo kredītu vidējais kavēto dienu skaits pārsniedz 2500 dienu.

Tāpat ziņots, ka 2012.gada maijā “Parex banka” sāka darbu ar nosaukumu “Reverta”. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2012.gada 15.martā nolēma anulēt ”Parex bankai” izsniegto licenci kredītiestādes darbībai un atļāva bankai veikt reorganizāciju, pārreģistrējot to par komercsabiedrību, kuras darbība nav saistīta ar kredītiestādes darbību. “Parex banka” kopš 2010.gada augusta vairs nesniedz komercbankām raksturīgos pakalpojumus, tādēļ arī tika nolemts mainīt statusu, kā arī nosaukumu, turpinot darbu kā profesionālam problemātisko aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumam, lai atgūtu valsts ieguldītos līdzekļus.

“Reverta” likvidācijas process sāksies 2017.gada 1.jūlijā. Atbilstoši restrukturizācijas plānam “Reverta” darbību plānots izbeigt līdz 2017.gada beigām. 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube