Par Baltinavas novada domes jauno priekšsēdētāju varētu kļūt pašvaldību vēlēšanās Baltinavas novadā uzvarējušā saraksta “Mēs – Baltinavai” līdere, pašreizējā domes priekšsēdētājas vietniece Sarmīte Tabore.

“Mēs – Baltinavai” pašvaldību vēlēšanās ieguvis piecus no deviņiem pašvaldības deputātu mandātiem. Tabores kandidatūra Baltinavas novada mēra amatam pašvaldībā aģentūrai LETA minēja kā visticamāko.

Pašreizējā Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa savu kandidatūru dalībai pašvaldību vēlēšanās nevirzīja.

Neskatoties uz to, ka “Mēs – Baltinavai” domē ir balsu vairākums, saraksts plāno sadarboties arī ar trim deputātiem no saraksta “Savam novadam”. Tādējādi opozīcijā varētu palikt tikai viens deputāts.

Baltinavas novada domes jaunā sasaukuma pirmā sēde plānota 15.jūnijā.

Jau vēstīts, ka Baltinavas novada domē, iekļūstot trijām partijām, šajās vēlēšanās būtiski sarucis vēlētāju atbalsts partijai “Mēs-Baltinavai” atbalsts, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Iepriekšējās vēlēšanās absolūto vairākumu guvusī partija “Mēs-Baltinavai” šogad saņēmusi 55,69% vēlētāju balsu, kas ir par 20,21 procentpunktu mazāk nekā pirms četriem gadiem. Šo partiju jaunajā domes sasaukumā pārstāvēs Tabore, Inta Vilkaste, Antra Keiša, Lilita Kūkoja un Inese Siliņa – Tabore, Keiša un Vilkaste darbojās arī esošajā sasaukumā.

Otrajā vietā ierindojās partija “Savam novada”, par ko savas balsis atdeva 32,09% vēlētāju. Šī partija vēlēšanās startēja pirmo reizi, šoreiz domē iegūstot trīs deputātu vietas. Domē ievēlēti Imants Slišāns, Velta Mītke un Guntars Bartkevičs.

Savukārt ar 10,56% vēlētāju balsīm vēlēšanas noslēdzās partijai “Baltinava – laikam līdzi”, kas iepriekš pašvaldībā netika pārstāvēta. Šo politisko spēku Baltinavas domē pārstāvēs Aigars Keišs.

Kopumā šajās vēlēšanās Baltinavas novadā uz vēlēšanām devās 50,47% jeb 483 balstiesīgie.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube