Šodien Preiļu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju ievēlēta vēlēšanās novadā uzvarējušā un vairākumu domē ieguvušā apvienotā Latgales partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības saraksta līdere, līdzšinējā domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Par viņas kandidatūru nobalsoja desmit no 15 pašvaldības deputātiem – astoņi apvienotā saraksta deputāti, kā arī abi “Saskaņas” un partijas “Vienoti Latvijai” deputāti.

Savukārt Jura Vucāna (Latvijas Reģionu Apvienība) kandidatūru domes priekšsēdētāja amatam atbalstīja pieci deputāti.

Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieku plānots ievēlēt ārkārtas domes sēdē nākamnedēļ, 20.jūnijā.

Kā liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā, vēlēšanās apvienotais saraksts ieguvis 50,26% vēlētāju balsu un astoņas no 15 deputātu vietām pašvaldībā. Preiļu novada domes deputāta mandātus no šī saraksta saņeēmusi Plivda, kā arī Juris Erts, Lauris Pastars, Ineta Liepniece, Raimonds Rubins, Iveta Stare, Juris Želvis un Valentīna Madalāne.

Otro vietu un trīs deputāta mandātus ieguvusi Latvijas Reģionu apvienība ar 16,14% balsu, savukārt trešajā vietā ar 14,1% balsu un diviem mandātiem ir Latvijas Zaļā partija. Šīs partijas domē pārstāvēs attiecīgi Juris Vucāns, Aigars Zīmelis un Ārijs Vucāns un Māris Leikučs un Zigmārs Erts.

Tālāk seko “Saskaņa” ar iegūtu 6,67% un partija “Vienoti Latvijai” – 5,44% atbalstu, katrai no tām – pa vienam mandātam. Domē iekļuvuši attiecīgi Ēvalds Vilcāns un Nadežda Hļebņikova.

Savukārt 5% barjeru nav pārvarējusi Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, saņemot 3,43% balsu un partija “No sirds Latvijai” ar 2,4% lielu atbalstu.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube