Pilotprojektā “Bezmaksas mediācija ģimenes strīdos” iesaistījušās jau 112 ģimenes, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).

TM šo pilotprojektu realizē kopā ar Sertificētu mediatoru padomi. Tajā iespējams apmeklēt piecas bezmaksas sertificētu mediatoru sesijas, lai risinātu domstarpības starp vecākiem, kas skar arī bērnu intereses, un rastu iespēju uzlabot ģimenes locekļu savstarpējās attiecības.

112 noslēgto mediācijas pakalpojumu sniegšanas līgumu starpā 31 gadījums jau ir izbeigts ar pilnīgu vienošanos vai izlīgumu un septiņi – ar daļēju vienošanos.

Kā skaidroja ministrijā, trīs gadījumos ieturēta pauze, 21 gadījums izbeigts bez vienošanās, tomēr lielākā daļa vēl ir mediācijas procesā.

Visaktīvāk līgumi par pakalpojumu sniegšanu reģistrēti Rīgā – 92. Liepājā un Aizkrauklē tie bija pieci gadījumi, Jelgavā un Kuldīgā divi, savukārt Dobelē, Grobiņā, Ikšķilē, Jūrmalā, Valmierā un Ventspilī pa vienam noslēgtam līgumam.

“Ņemot vērā lielo aktivitāti, projekta gaita tiek uzskatīta par veiksmīgu,” tā norādīja ministrijā.

Pilotprojektā kopumā plānots iesaistīt 300 pārus, lai vecāki ar bērniem varētu atrisināt jau tiesā sāktos, kā arī līdz tiesai vēl nenonākušos ģimenes strīdus un domstarpības. Tāpat strīdi, kas tiek atrisināti mediācijas procesā, samazina tiesu noslodzi, jo mediācijas procesā panāktas vienošanās gadījumā, tiesvedība tiek izbeigta.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube