Valsts policija šodien plkst.12 notiks preses konference par nelegālās televīzijas pakalpojumu apkarošanas rezultātiem un turpmāko sadarbības nostiprināšanu, parakstot līgumu ar biedrību “Par legālu saturu”, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

2016.gadā aptuveni 100 000 mājsaimniecības Latvijā izmantojušas nelegālās televīzijas sniegto pakalpojumu, liecina Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētā profesora Arņa Saukas pētījums “Maksas TV nelegālās apraides apjoms Latvijā”.

Valsts policija ar mērķtiecīgu darbu šī gada piecos mēnešos vien trīs kriminālprocesos, šo nelegālās televīzijas lietotāju skaitu samazinājusi par vismaz 18 000, vēl vairāki kriminālprocesi šobrīd tiek izmeklēti.

Realizējot valdības politisko iniciatīvu un arī Valsts policijas noteikto prioritāti – cīņu ar kibernoziegumiem un nelegālās televīzijas apkarošanu, Valsts policija sadarbībā ar biedrību “Par legālu saturu” pilnvērtīgi apzinājusi nelegālās televīzijas problēmu valstī. Balstoties uz šo informāciju, šogad tika noteiktas šīs tendences apkarošanas pamatvirzieni, kuri veiksmīgi iedzīvināti un tiek pielietoti audiovizuālā satura nelicencētas ierobežošanas pasākumos.

Preses konferencē piedalīsies Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko un biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore Dace Kotzeva.

Ķuzis preses konferencē klātesošajiem stāstīs plašāk par šīs sadarbības sniegtajām iespējām cīņā par legālu saturu valstī, kā arī iepazīstinās ar jaunākajām aktualitātēm audiovizuāla satura nelicencētas aprites apkarošanas jomā un policijas kapacitātes paaugstināšanas pasākumiem cīņai ar nelegālā satura izplatītājiem un negodprātīgiem televīzijas pakalpojumu sniedzējiem. Plašākam ieskatam ar līdz šim jau sasniegtajiem darba rezultātiem iepazīstinās Valsts policijas ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko.

Lai stiprinātu jau izveidojušos sadarbību ar biedrību “Par legālu saturu”, preses konferencē Ķuzis personā un Kotzeva parakstīs savstarpēju sadarbības līgumu cīņai ar nelegālo un negodprātīgo televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem un nelegālajiem filmu izplatītājiem.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube