Šodien un rīt partijām ir jāpasaka gala vārds attiecībā uz iespējamo risinājumu veselības nozares finansēšanai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Būtu jau vienkārši valdībā pieņemt lēmumu, bet vasarā jābūt arī deputātu sēdēm, jāpieņem parlamentā, kas ir iespējams tikai tad, ja ir stingra vienošanās,” uzsvēra Kučinskis, piebilstot, ka politiķiem ir jārēķinās ar saviem partneriem un jābūt zināmai elastībai.

Premjers atzina, ka viņu baida ideja par kaut kā atlikšanu. To viņš nevēlētos un šajā gadījumā piekrīt Latvijas Bankas argumentiem, ka tam nebūtu nekāda efekta. Kučinskis drīzāk atbalstītu lielāku progresivitāti atsevišķos jautājumos.

Pagaidām kā prioritārs risinājums veselības aprūpes finansējuma palielināšanai tiek vērtēts sociālo iemaksu pieaugums par vienu procentpunktu, kura maksājumu uz pusēm dalītu darba devēji un ņēmēji. Savukārt mikrouzņēmuma režīmā strādājošajiem un citiem varētu tikts noteikts minimālais maksājums no 10-20 eiro, izriet no premjera sacītā.

Kā ziņots, premjers pirmdien pēc tikšanās ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka valdošās koalīcijas partneriem izdosies vienoties gan par veselības aprūpes finansējumu, gan arī nodokļu reformu kopumā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube