Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ēku energoefektivitātes likumā, nosakot, ka ēku īpašniekiem būs pienākums un atbildība veikt energosertificēšanu.

Tāpat likumā noteikts, ka ēku īpašniekiem būs jāinformē pircējs, īrnieks vai nomnieks par ēkas energoefektivitātes rādītajiem.

Noteikts arī pienākums un atbildība visiem publisku ēku īpašniekiem, ja to īpašumam ir jāveic energosertificēšana, izvietot energosertifikātu apmeklētājiem redzamā vietā.

Tādējādi tiek arī palielināts potenciālais ēku skaits, kurām jāveic energosertifikācija. Vienlaikus energosertifikātā ne tikai tiek noteikts tās enerģiju patērējošais gada līmenis, bet tiek sniegti arī ieteikumi energoefektivitātes uzlabošanai, kas potenciāli nākotnē var samazināt attiecīgās ēkas uzturēšanas izmaksas, turklāt nākotnē veicinās valsts energobilances samazināšanos.

Ekonomikas ministrija uzsver, ka ēku energoefektivitātes uzlabošana ļaus samazināt enerģijas patēriņu ēkās un attiecīgi oglekļa dioksīda izmešu daudzumu atmosfērā.

Viena energosertifikāta cena var būt no 300 līdz 1500 eiro, atkarībā no objekta atrašanās vietas, ēkas vai ēkas daļas lieluma, sarežģītības un tirgus apstākļiem. Likumā noteiktā pienākuma īstenošana var radīt ēkas vai ēkas daļas īres, nomas vai pirkuma maksas pieaugumu.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube