Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Meža likumā, kas paredz ļaut pārdot valsts meža zemi pašvaldībai speciālās ekonomiskās zonas un tamlīdzīgu objektu izveidei.

Likumā plānots noteikt, ka valsts meža zemi uz atsevišķa likuma pamata var atsavināt pašvaldībai tās ilgtspējīgas attīstības stratēģijā un attīstības programmā noteikto teritorijas ekonomiskās izaugsmes un sabiedrības dzīves kvalitātes celšanas mērķu sasniegšanai, ja saskaņā ar izvērtējumu alternatīvas teritorijas attiecīgajā pašvaldībā vai reģionā nav pieejamas un valsts meža zeme nepieciešama industriālā parka, speciālās ekonomiskās zonas un tamlīdzīgu objektu izveidei.

Grozījumi Meža likumā tiek pamatoti ar nepieciešamību, lai situācijā, kad attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā nav pieejama nepieciešamā zemē, būtu iespēja valstij pārdot zemi pašvaldībai. Tas ļautu pašvaldībai attīstīt administratīvo teritoriju, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti pašvaldības iedzīvotājiem un veicinot nodarbinātību un tautsaimniecības attīstību.

Likumprojektā paredzētie grozījumi radīs labvēlīgu vidi tautsaimniecības un uzņēmējdarbības vides attīstībai reģionos un attīstīs reģionu izaugsmi kopumā, norādīts likumprojekta anotācijā. Tiek prognozēts, ka izmaiņas radīs papildus ienākumus pašvaldību un valsts budžetos, palielinot iekasēto nodokļu apmēru.

Attiecīgās izmaiņas plānots pieņemt kopā ar likumprojektu “Par valsts meža zemes nodošanu Valmieras pilsētas pašvaldībai”, kas arī ir Saeimas šodienas darba kārtībā. Tas paredz nodot Valmieras pašvaldībai 102,5 hektāru meža zemes industriālā parka izveidei.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube