Saeimā šodien notiks 8.Parlamentārais izlūkošanas un drošības forums, lai diskutētu par iespējām efektīvi novērst un pārvarēt mūsdienu aktuālos drošības riskus un izaicinājumus, kā arī spriestu par ASV un Eiropas valstu sadarbību drošības stiprināšanā.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, pasākums pulcēs vairāk nekā divdesmit valstu parlamentu pārstāvjus, nozares profesionāļus un ekspertus no akadēmiskās vides.

Forums, ko iedibinājis ASV kongresmenis Roberts Pitendžers, šogad notiks Latvijas parlamentā pēc Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Ainara Latkovska (V) iniciatīvas. Abi politiķi, pērn piedaloties forumā Vašingtonā, rosināja šo pasākumu rīkot Latvijā, lai diskutētu par Baltijas reģionam aktuāliem drošības jautājumiem.

“Šī foruma norise Latvijas parlamentā ļauj pievērst pastiprinātu mūsu sabiedroto uzmanību drošības jautājumiem, kas īpaši aktuāli kļuvuši Latvijā pēdējo gadu laikā. Tas ļaus diskutēt par informatīvās telpas stiprināšanu, kas īpaši nozīmīga kļuvusi Krievijas īstenotā hibrīdkara apstākļos,” uzsver Āboltiņa.

Kā akcentē Latkovskis, šis forums ir vienreizēja iespēja Latvijai iezīmēt sevi pasaules valstu vidū Eiropas drošības politikā. Ievērojot to, ka forumā piedalīsies augsta līmeņa eksperti, kas specializējušies izlūkošanas un drošības jautājumos starptautiskā līmenī, šī būs nozīmīga iespēja arī mūsu nozaru lietpratējiem dalīties ar zināšanām, kas nākotnē varētu sekmēt stabilitāti un drošību mūsu reģionā.

Forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita un Polijas ekonomiskās attīstības ministra vietnieks Pavels Horonžijs. Tāpat atklāšanas runas teiks Āboltiņa un ASV kongresmenis, ASV Kongresa Pārstāvju palātas Terorisma un nekonvencionālās karadarbības darba grupas priekšsēdētājs Pitendžers.

Forumā uzmanība tiks pievērsta jautājumam par banku un finanšu sistēmu drošību, kā arī ārvalstu investīciju aizsardzību. Tāpat foruma dalībnieki spriedīs par informācijas lomu mūsdienu drošības situācijā, kiberdrošību, kā arī starptautisko normu piemērošanu izlūkošanas un drošības kontekstā.

Parlamentārā izlūkošanas un drošības foruma tradīciju iedibināja Pitendžers ar mērķi stiprināt ASV un Eiropas valstu sadarbību drošības veicināšanā. Šajos forumos Eiropas un ASV likumdevējiem ik gadu ir iespēja ne vien analizēt aktuālākos drošības izaicinājumus un riskus, bet arī savstarpējā informācijas un labās prakses piemēru apmaiņā rast efektīvus risinājumus un vienotu izpratni par kopīgi veicamiem pasākumiem.

8.Parlamentārais drošības un izlūkošanas forums notiks plkst.9 Baltiešu zālē Jēkaba ielā 6/8.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube