Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) ar ASV Kongresa un Valsts administrācijas amatpersonām Vašingtonā pārrunās kopīgos izaicinājumus Ziemeļu un Baltijas reģionā, tostarp drošības jomā, kā arī sadarbību ar ASV ekonomikā un enerģētikas jomā, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Mūrniece vizītē ASV uzturēsies no pirmdienas līdz 29.jūnijam.

Saeimas priekšsēdētāja Vašingtonu apmeklēs kopā ar Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) parlamentu spīkeriem. NB8 valstu parlamentu priekšsēdētājiem Kongresā paredzētas tikšanās ar Pārstāvju palātas spīkeru Polu Raienu, kā arī ar senatoriem un kongresmeņiem. Spīkeriem arī plānotas tikšanās Nacionālās drošības padomē, Valsts departamentā un Tirdzniecības departamentā.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja teiks uzrunu NB8 valstu spīkeru kopīgajā seminārā “Izaicinājumi Ziemeļeiropā”, kurā uzstāsies arī Zviedrijas un Norvēģijas spīkeri, kā arī ASV Vācijas Maršala fonda un Makeina Institūta pārstāvji. Plānots arī seminārs ASV Kongresā ar Džonsa Hopkinsa Universitātes Transatlantisko attiecību centra pārstāvju līdzdalību, kur NB8 spīkeri diskutēs par kopīgajiem drošības, aizsardzības, ekonomikas un tehnoloģiju izaicinājumiem.

NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis – Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju – un trīs Baltijas valstis – Latviju, Lietuvu un Igauniju -, un tajā aktīva sadarbība notiek kopš 90.gadu sākuma. NB8 ietvaros notiek regulāras premjeru, parlamentāriešu, ministru un citu amatpersonu tikšanās. NB8 valstis, balstoties uz kopīgām vērtībām un kopīgu darba kārtību, veido dialogu ar partnervalstīm.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube