Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka konkurss tā uzvarētājam Jēkabam Straumem licies maksimāli caurspīdīgs. To jaunais KNAB priekšnieks šorīt sacīja intervijā Latvijas Radio.

Straume atzina, ka pārējos konkursa dalībniekus nezina, tomēr attiecībā uz viņu konkurss esot bijis maksimāli caurspīdīgs.

Vaicāts, vai arī no sabiedrības viedokļa konkurss bijis pietiekami caurspīdīgs, Straume norādīja, ka nevēlas spekulēt, bet ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likums un Ministru kabineta noteikumi, kas to regulē. “Es domāju, ka nez vai kādus lielus uzlabojumus konkursa kārtībā varētu veikt,” teica Straume, uzsverot, kas tas ir viņa personiskais viedoklis. Viņam licies, ka konkursa komisijas locekļi patiešām rūpīgi iepazinušies un iztaujājuši viņu.

LETA jau vēstīja, ka pirmais konkurss uz KNAB priekšnieka amatu tika izsludināts jau pērn. Tajā pieteikumus iesniedza desmit pretendenti, tomēr komisija atzina, ka neviens no viņiem, tostarp bijušais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, nav virzāms uz konkursa otro kārtu.

Vēlāk Saeima grozīja KNAB likumu, atceļot iestādes vadītājam noteikto prasību par trīs gadu pieredzi vadošā amatā. Tas tika darīts, lai paplašinātu personu loku, kuras var pretendēt uz KNAB priekšnieka amatu.

Tāpat tika veikti grozījumi noteikumos par pieteikšanos nosacījumiem KNAB vadītāja amata konkursā, kas paredz, ka konkurss notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā tiek veikta pretendentu atlase, pārbaudot viņu formālo atbilstību KNAB likumā noteiktajām obligātajām prasībām, izvērtējot pretendentu iesniegtos dokumentus un kompetento iestāžu atzinumus. Savukārt otrajā kārtā tiek vērtēta pretendenta kvalifikācija un nepieciešamā pieredze un zināšanas.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube