Administratīvā apgabaltiesa plkst.11 skatīs lietu par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmuma atcelšanu, ar ko iestāde nolēma izsludināt atkārtotu balsošanu Ķekavas novada 785.iecirknī.

Tiesā vērsās Latvijas Zaļās partijas deputāts Voldemārs Pozņaks, Ķekavas novada domes vēlēšanu kandidāts Aigars Vītols, kā arī “Vidzemes partijas” Ķekavas novada deputāta kandidāts Valts Variks.

Tiesa arī pieaicināja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāta kandidāti Ievu Arnti kā trešo personu bez patstāvīgiem prasījumiem atbildētājas pusē.

Kā vēstīts, CVK lēmusi izsludināt atkārtotu balsošanu Ķekavas novada 785.iecirknī. Lēmums par jaunu vēlēšanu izsludināšanu tika pieņemts, jo balsošanas kastē tika atrasts par sešām derīgām vēlēšanu aploksnēm vairāk, nekā iecirknī nobalsojušo iedzīvotāju, un šīs sešas balsis ir pietiekamas, lai ietekmētu rezultātus, žurnālistiem iepriekš skaidroja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Tika noteikts, ka atkārtota balsošana notiktu 22.jūlijā.

Lūgumu atcelt vēlēšanas šajā iecirknī bija izteikusi Arnte.

Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī no 3537 reģistrētajiem balsstiesīgajiem nobalsoja 2206 vēlētāji. Tas ir otrs lielākais novada vēlēšanu iecirknis aiz 762.iecirkņa, kurā reģistrēti 3858 balsstiesīgie.

Ķekavas novada domē no 14 kandidējušajām partijām tikuši deviņi politiskie spēki. Lielāko vēlētāju atbalstu izdevās gūt Jaunajai konservatīvajai partijai, par ko nobalsoja 21,38% vēlētāju. 12,07% vēlētāju balsu vēlēšanās izdevās gūt Latvijas Zemnieku savienībai, savukārt nedaudz mazāk jeb 11,24% balsu ieguva partija “Reģionu alianse”.

Partija “Gods kalpot mūsu Latvijai” Ķekavas novadā ieguva 9,58% vēlētāju balsu, savukārt 7,9% vēlētāju balsis ieguva “Vienotības”, politisko partiju “Izaugsme” un “Latvijas attīstībai” kopīgais saraksts. Partija “Saskaņa” ieguva 6,85% vēlētāju balsu.

Ļoti blīvi rezultātu ziņā ierindojās trīs partijas – “Vienoti Latvijai”, “Vidzemes partija” un Latvijas Zaļā partija, kuras attiecīgi tika pie 5,21%, 5,2% un 5,13% vēlētāju atbalsta.

Domē, nepārvarot 5% barjeru, neiekļuva pieci politiskie spēki. Līdz iekļūšanai domes sastāvā nedaudz pietrūka VL-TB/LNNK, par ko nobalsoja 4,95% vēlētāju. Tuvu robežas pārvarēšanai bija arī partija “No sirds Latvijai”, kura ieguva 4,75% velētāju balsu.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube