Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst.12 turpinās skatīt krimināllietu, kur saistībā ar partijas “Gods un kārtība” dibināšanas sapulces protokola viltošanu apsūdzēts Daugavpils domes deputāts Jurijs Zaicevs.

Marta beigās lietas izskatīšanu nācās atlikt sakarā ar apsūdzētās slimību.

Kā liecina ieraksts Tiesu informācijas sistēmā, uz apsūdzēto sola līdz ar Zaicevu sēdušies Līga Rudzīte-Besakirska, Nikolajs Harlamovs un Aleksandrs Petrovskis.

Visām personām inkriminēts noziegums pēc Krimināllikuma 275.panta 2.daļas – par dokumenta viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka 2013.gada 22.aprīlī Drošības policija sāka kriminālprocesu par viltotu dokumentu iesniegšanu partijas “Gods un kārtība” reģistrēšanai Uzņēmumu reģistrā.

Prokuratūra uzskata, ka partijas dibināšanas sapulces laikā četras apsūdzētās personas sagatavoja neīstu partijas dibināšanas sapulces protokolu, norādot tajā patiesībai neatbilstošus faktus, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Kā uzskata prokuratūra, apsūdzētie, apzinoties, ka sapulcē nepiedalās likumā noteiktais dibinātāju skaits, nolēmuši dibināšanas sapulces protokolā norādīt nepieciešamo dibinātāju skaitu, kas atbilst minētā likuma prasībām. Protokolā norādīts, ka sapulcē piedalījās 212 dibinātāji. Pēc tam Uzņēmumu reģistrā iesniegts viltotais protokols, kas pēc tā iesniegšanas partiju reģistrā piešķir tiesības partijai būt reģistrētai politisko partiju reģistrā, sākt politisko darbību un īstenot partijas programmu.

1987.gadā dzimušais Zaicevs iepriekš aģentūrai LETA apstiprināja, ka no Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras saņēmis apsūdzības rakstu, kā arī norādīja, ka tajā teikts arī tas, ka lieta balstās uz televīzijas raidījuma “Nekā personīga” žurnālista Anša Pūpola liecībām.

Jau ziņots, ka partija bija pozicionējusi sevi kā kreisi orientētu, antifašistisku politisko spēku. Jaundibinātās partijas aktīvisti bija arī kampaņu par krievu valodu kā otru valsts valodu, par pilsonības “nulles” varianta atzīšanu un pret “Daugavpils siltumtīklu” uzņēmuma “kluso privatizāciju” dalībnieki.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube