Rīgas apgabaltiesa plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu pret trim ugunsdzēsējiem saistībā ar 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā.

Mēneša pirmajā pusē lietā prokurors lūdza uzaicināt liecinieku, un lūgums tika apmierināts, tāpēc lietas skatīšana tika atlikta uz šodienu. Lieta nozīmēta skatīšanai arī rīt, 27.jūnijā.

Apelācijas sūdzības par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas spriedumu iesniedza apsūdzētie Maksims Kisļaks un Ivars Žagata un viņu aizstāvis Uldis Cakars, kā arī apsūdzētais Leonīds Ivanovskis un viņa aizstāvis Vilis Sruoģis. Tāpat tiesā tika iesniegts prokurora protests par apsūdzētā Ivara Žagatas attaisnošanu.

Ziemeļu rajona tiesa par valsts amatpersonas bezdarbību piemēroja nosacītus sodus saistībā ar 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā. Kisļakam par valsts amatpersonas bezdarbību tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz trīs gadiem, atņemot tiesības ieņemt amatus Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās uz trīs gadiem. Brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem. Līdzīgs sods noteikts arī Ivanovskim.

Žagatas vainu tiesa neatzina, un viņš tika attaisnots.

Kaitējuma kompensācijas tiesa nolēma nenoteikt.

Kā aģentūra LETA iepriekš uzzināja prokuratūrā, amatpersonas ir apsūdzētas par to, ka neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai ugunsgrēkā izglābtu vismaz divus cietušos, no kuriem viens gāja bojā.

2006.gada 6.janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Ņemot vērā liesmu izplatību, dzīvoklī mītošā ģimene izlēca pa logu. No gūtajām traumām gāja bojā četri cilvēki, bet vēl viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus.

Ģenerālprokuratūra pēc traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu bezdarbību. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad prokuratūra saņēma pieteikumus, kuros paustas aizdomas par iespējamu noziedzīgu nodarījumu.

Policija 2007.gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore 2007.gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja, jo bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu.

Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijā, un policija vairākus gadus lietu papildus izmeklēja.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube