Vācijas pilsētā Eslingenā ar dievkalpojumu un gājienu šodien atklās Dziesmu svētkus, aģentūru LETA informēja pasākuma koordinatore Laura Putāne.

Svētki sāksies plkst.10 ar atklāšanas dievkalpojumu Eslingenas Dienvidu baznīcā, bet plkst.11.15 notiks svētku gājiens cauri pilsētai. Gājiena dalībnieki dosies caur tām pašām ielām un pagalmiem, kuros mitinājās latviešu ģimenes pirms 70 gadiem.

Taču svinīgā atklāšana notiks pilsētas tirgus laukumā plkst.12.30, pēc kuras plkst.14 norisināsies pasākums “Tikšanās ar Jāzepu Vītolu”. Laikā no plkst.15 un 18 tirgus laukumā, stacijas laukumā un citviet pilsētā uzstāsies dažādi latviešu mākslinieciskie kolektīvi.

Putāne sacīja, ka svētkos piedalīsies dziedātāji, dejotāji un folkloristi no 11 valstīm, gan no Eiropas, gan arī no Kanādas, Austrālijas un Latvijas. Šajos svētkos iecerēts tuvināt un vienot gan trimdas jeb vecās paaudzes latviešus, gan diasporu jeb tautiešus, kas uz ārzemēm pārcēlušies salīdzinoši nesen.

Svētku svinībās piedalīsies bijusī valsts prezidente un svētku patronese Vaira Vīķe – Freiberga, kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts un Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma.

17.jūnijā pilsētā notiks divi lielkoncerti – koru kopkoncerts plkst.12, un dejotāju koncerts plkst.15. Savukārt sestdienas vakara koncertā uzstāsies grupas “Dzelzs Vilks”, “Liepupes vīru ansamblis Vēja muzikanti” un “Austrumkalns”.

Savukārt 18.jūnijā plkst.19 norisināsies “Tikšanās ar bijušajiem eslingeniešiem”, kurā tiks atklāta grāmata “Atmiņas par Eslingenu”. Bet koncertā plkst.14 būs klausāma Mārtiņa Brauna mesa “Daugava” Latvijas Universitātes vīru kora “Dziedonis” un Rīgas Tehniskās Universitātes vīru kora “Gaudeamus” izpildījumā kopā ar Mārtiņu Braunu pie klavierēm.

Svētki tiek rīkoti, godinot 1947.gadā notikušos Latviešu dziesmu svētkus Eslingenā, kas bija viens no nozīmīgākajiem pēckara latviešu diasporas kultūras dzīves notikumiem. Šogad svētki līdz 18.jūnijam pulcēs ap 600 dalībnieku.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube