Valdība šodien nolēma piešķirt Ropažu novada pašvaldībai teju 61 500 eiro publiskā apgaismojuma rekonstrukcijai Mucenieku ciemā.

Ministru kabinets šodien atbalstīja 61 463 eiro piešķiršanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pārskaitīšanai Ropažu novada pašvaldībai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Mucenieku ciema publiskā apgaismojuma rekonstrukciju.

Ropažu novada pašvaldība sniegusi informāciju, ka Mucenieku ciemā publiskais apgaismojums ir nolietojies un kritiski nepietiekams, lai iedzīvotāji droši varētu pārvietoties pa Mucenieku ciema teritoriju diennakts tumšajā laikā. Publiskā apgaismojuma pārbūve esot ļoti būtiska Mucenieku ciema iedzīvotāju un patvēruma meklētāju drošības uzturēšanai un labvēlīgai ciema iekšējā mikroklimata nodrošināšanai.

Ropažu novada pašvaldība norādījusi, ka uzlabots publiskais apgaismojums veicinās drošību Mucenieku ciemā, kā arī iedzīvotāju un patvēruma meklētāju savstarpējo attiecību pozitīvu uzturēšanu, tai skaitā, labvēlīgu ciema iekšējā mikroklimata nodrošināšanu, novēršot sociālo spriedzi sabiedrībā un veidojot pozitīvu attieksmi pret valdības un valsts institūciju ieinteresētību Mucenieku ciema iedzīvotāju ikdienas dzīves līmeņa uzlabošanā.

Ropažu novada pašvaldība informējusi, ka ir meklējusi iespējas piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu minētā pasākuma īstenošanai, bet Latvijā neesot pieejams neviens atbalsta instruments, kuru pašvaldība varētu izmantot infrastruktūras un citu aktuālo jautājumu risināšanai Mucenieku ciemā.

Pamatojoties uz Ropažu novada pašvaldības iesniegtajiem izmaksu apliecinošajiem dokumentiem, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Ropažu novada Mucenieku ciema publiskā apgaismojuma rekonstrukciju, kopā ir nepieciešami finanšu līdzekļi 61 463 eiro apmērā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube