Ministru kabinetā ceturtdien tiks parakstīts sadarbības memorands, kas apliecinās apņēmību mainīt pieeju, kādā kontrolējošās iestādes sadarbojas ar uzņēmējiem, aģentūru LETA informēja Ministru kabinetā.

Sadarbības memorandu par pievienošanos “konsultē vispirms” principa ieviešanai parakstīs Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V), Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un uzraugošo iestāžu vadītāji no Valsts ieņēmuma dienesta, Konkurences padomes, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Būvniecības valsts kontroles biroja, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts darba inspekcijas u.c.

Pasākums notiks valdības namā plkst.13.

Ministru prezidents atzina, ka ceturtdaļgadsimtu Latvijā ir runāts, ka kontrolējošām valsts institūcijām jābūt servisa organizācijām, kas konsultē uzņēmumus – godīgus nodokļu maksātājus, tādējādi dodot tiem iespēju uzlabot savu darbu un nopelnīto naudu investēt attīstībā, nevis maksājot sodos. “Tagad ir pienācis laiks to īstenot dzīvē, tādējādi veicinot savstarpējo cieņu starp valsti un uzņēmējiem, nodokļu maksātājiem, vienlaikus nesaudzīgi vēršoties pret nodokļu nemaksātājiem,” uzsvēra Kučinskis.

Savukārt ekonomikas ministrs norādīja, ka Ekonomikas ministrijas vīzija ir radīt izcilu uzņēmējdarbības vidi Latvijā. “Ar “konsultē vispirms” principa ieviešanu mēs sākam ceļu virzienā uz klientu orientētu valsts pārvaldi. Uzņēmēji ne vienmēr pārzina visus normatīvos aktus un no tiem izrietošās prasības, kas viņiem jāievēro. Tādēļ tirgus uzraudzības iestāžu galvenais pienākums ir būt uzņēmēja konsultantam un sadarbības partnerim. Ir jābūvē savstarpējs uzticības kapitāls un šajā procesā jāiesaistās abām pusēm – gan valsts pārvaldei, gan uzņēmējiem,” sacīja Ašeradens.

“Konsultē vispirms” principa mērķis ir uzlabot savstarpējo sadarbību starp uzņēmējiem un uzraudzības iestādēm.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube