Valmieras pilsētas pašvaldības jaunievēlētās domes pirmā sēde varētu notikt 29.jūnijā, aģentūrai LETA pavēstīja Valmieras vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Eglītis.

Domes pirmās sēdes laikā deputātiem jāievēl pašvaldības priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka no partijas “Valmierai un Vidzemei”, par kuru šajās vēlēšanās balsi atdeva 60,32% vēlētāju un kura ieguva deviņus deputātu mandātus, Valmieras domē ievēlēts partijas pirmais numurs – Jānis Baiks, kā arī Andris Klepers, Artūrs Skrastiņš un Ričards Gailums, bet no “Zaļo un zemnieku savienības” (ZZS), kura ieguva 15,16% vēlētāju atbalstu un divus deputātu mandātus, pārvēlēts partijas pirmais numurs Juris Jakovins un otrais numurs – Vugars Ecmanis.

No nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kura šajās vēlēšanās ieguva 9,78% balsu unvienu deputātu mandātu, pārvēlēts partijas reģionālais līderis Uldis Jansons, savukārt no partijas “Vienotība”, kas ieguva 6,95% balsu un vienu deputātu mandātu, tika ievēlēts partijas ceturtais numurs – Ivo Lakučs.

Tāpat domē šajās vēlēšanās tikuši Toms Upners, Andris Oskars Brutāns, Evita Ašeradena, Antra Kupriša un Andrejs Gluhovs no “Valmierai un Vidzemei”.

Valmieras domē neiekļuva politiskā partija “KPV LV”, kura ieguva 3,64% vēlētāju atbalstu un partija “Saskaņa”, par kuru nobalsoja 3,16%.

Jau ziņots, ka 2013.gada pašvaldību vēlēšanās par “Valmierai un Vidzemei” nobalsoja lielāks skaits balsstiesīgo – 60,63%, iegūstot astoņas vietas domē, savukārt par ZZS – 14,69% vēlētāju, partijai iegūstot divas vietas domē. Tikmēr par “Vienotību” savas balsis atdeva 11,38%, partijai iegūstot divas vietas domē, bet kā pēdējā 5% barjeru pārvarēja (VL-TB/LNNK), par kuru savas balsis atdeva 9,35% vēlētāju, un kura ieguva vienu vietu domē.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube