Ir pēdējais laiks, lai sakārtotu jautājumu par pilsonības piešķiršanu jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem, tiekoties ar Eiropas Padomes (EP) Cilvēktiesību komisāru Nilu Muižnieku, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, abas amatpersonas bija vienisprātis par to, ka Latvijai nepieciešams risināt jautājumu par pilsonības piešķiršanu jaundzimušiem nepilsoņu bērniem. Amatpersonas uzsvēra, ka bērna interesēs ir būt pilsonim no dzimšanas brīža.

“Latvijai ikviens bērns ir vērtība. Mums tas ir jāapliecina arī darbos, ne tikai skaļi par to runājot. Tāpēc jau Saeimas rudens sesijā plānoju nākt ar likumdošanas iniciatīvu, lai dotu iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem, ar viņu piedzimšanas brīdi, ja vien bērna vecāki viņam neizvēlas citas valsts pilsonību,” teica Valsts prezidents.

Tikmēr Muižnieks norādīja, ka ANO Konvencija par bērna tiesībām, kuru ratificējušas visas EP dalībvalstis, paredz, ka katram bērnam ir tiesības uz pilsonību. Konvencijas pamatprincips nosaka, ka “visās darbībās attiecībā uz bērniem uzmanība, pirmkārt, tiek veltīta tam, lai vislabāk nodrošinātu bērna intereses.”

“Atzinīgi vērtējama ir Valsts prezidenta iniciatīva likumdošanā noteikt jaundzimušo nepilsoņu bērnu tiesības uz Latvijas pilsonību. Nepārprotami, ka bērna interesēs ir būt pilsonim no dzimšanas brīža,” uzsvēra EP Cilvēktiesību komisārs.

Tikšanās laikā Muižnieks arī informēja Vējoni par aktualitātēm cilvēktiesību jomā EP dalībvalstīs.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube