Šodien plkst.10 notiks pirmā jaunās Liepājas domes sēde, kurā tiks ievēlēts domes priekšsēdētājs, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Koalīcijas līgumu par sadarbību Liepājas domē parakstījusi līdzšinējā Liepājas mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija un Latvijas Reģionu apvienība ar tās Liepājas saraksta līderi Jāni Vilnīti priekšgalā. Paredzams, ka domes priekšsēdētāja amatu saglabās Sesks, jo koalīcijas partneri vienojušies, ka sākotnēji LRA domes priekšsēdētāja amatam atbalstīs viņa kandidatūru.

Vienošanās arī paredz, ka 2018.gada rudenī LRA domes priekšsēdētāja amatam virzīs savu pārstāvi. Vilnītis nenoliedza, ka tas varētu būt viņš.

Abi jaunās koalīcijas partneri vienojušies, ka domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos tāpat kā līdz šim būs Liepājas partiju pārstāvošais Gunārs Ansiņš. Savukārt pārējo divu vicemēru amatiem tiek virzīti LRA pārstāvji – Atis Deksnis būs priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos, bet Ģirts Kronbergs – priekšsēdētāja vietnieks investīciju piesaistes jautājumos. Šīs atbildības jomas ir noteiktas līdz nākamā gada rudenim.

Ārpus jaunās Liepājas domes koalīcijas palikusi partija “Saskaņa”, lai arī sākotnēji LRA risināja sarunas ar “Saskaņu”, un netika arī izslēgta iespēja, ka Sesks varētu zaudēt mēra amatu. Biedrības “Liepājnieki” pārstāvji, kuri no LRA saraksta ievēlēti domē, pēc notikušajām sarunām ar partiju “Saskaņu” nolēma ieturēt pauzi. Kā toreiz skaidroja Vilnītis, sabiedrība esot sadalījusies divās daļās – vieni uzstājot, ka latviskajām partijām kopā jāveido koalīcija, bet citi tikpat skaļi paužot, ka domes koalīcija jāveido bez pašreizējā Liepājas mēra Seska Liepājas partijas. Kā norādīja Vilnītis, tie ir divi krasi atšķirīgi, viens otru izslēdzoši varianti, tāpēc sarunas esot bijušas ļoti sarežģītas.

Kā ziņots, vēlēšanās Liepājā uzvarējusi esošā mēra Seska vadītā Liepājas partija, Liepājas domē iegūstot sešas deputātu vietas. Piecus deputāta mandātus ieguvusi LRA, bet četrus – “Saskaņa”. Citas partijas 5% vēlēšanu barjeru nav pārvarējušas.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube