Valsts ieņēmumu dienests (VID) lēmumu par Finanšu policijas pārvaldes (FPP) amatpersonu Kristīnes un Maksima Bogdanovu atrašanos amatā pieņems šodien pēc informācijas saņemšanas no Drošības policijas (DP), aģentūrai LETA sacīja VID pārstāve Aļona Zandere.

“DP pagaidām VID vēl nav sniegusi informāciju par šo kriminālprocesu un par to, kā tajā iesaistīti Bogdanovi. Paredzēts, ka informāciju saņemsim šodien ap pusdienlaiku,” sacīja Zandere.

Viņa piebilda, ka patlaban Bogdanovi atrodas darbā un nav atstādināti no amata pienākumu pildīšanas.

Bogdanoviem pašlaik nav piemēroti drošības līdzekļi, šorīt telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) un norādīja, ka nevar atklāt vairāk informācijas par šo lietu, jo notiek izmeklēšana. Kā piebilda ministrs, viņš nevarot apliecināt, ka lieta ir saistīta ar korupciju.

LETA jau ziņoja, ka DP veica kratīšanu Kristīnes Bogdanovas darba vietā. Neminot vārdus, DP paziņojusi, ka kratīšanas tiek veiktas kriminālprocesā, kas sākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu. Izmeklēšanas interesēs DP plašākus komentārus nesniedz.

Bogdanovu pāra advokāte Alla Juraša aģentūrai LETA apstiprināja, ka aizstāvamie nav aizturēti, taču viņiem ir noteikts statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess. “Ir veiktas vairākas kratīšanas, taču plašākus komentārus es nevarēšu sniegt, jo esmu parakstījusies par informācijas neizpaušanu,” uzsvēra advokāte un piebilda, ka viņai patlaban nav skaidrs, kas FPP amatpersonām tiek inkriminēts.

Par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kura bijusi brīdināta par valsts noslēpuma neizpaušanu, bet šim nodarījumam nav spiegošanas pazīmju, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Maksims Bogdanovs ir bijušā Organizētās noziedzības un apkarošanas pārvaldes, pašreizējā AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmuma “LasRosTrans” drošības direktora Leonīda Bogdanova dēls.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube