Visu četru Rīgas domē iekļuvušo “latvisko sarakstu” pārstāvji vienojušies galvaspilsētas domes opozīcijā strādāt kopā.

Latvijas Reģionu apvienības/”Latvijas attīstībai” (LRA/LA) Rīgas vēlēšanu saraksta līderis Mārtiņš Bondars un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Baiba Broka aģentūrai LETA apstiprināja, ka šāda vienošanās panākta, ceturtdien tiekoties pārstāvjiem no LRA/LA, VL-TB/LNNK, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “Vienotības”.

“Sanācām kopā un sākām domāt, kā iespējams opozīcijai darboties kopā. Domāju, ka rīdzinieku mandāts ir liels un būs nopietni jāstrādā visiem kopā. Atsevišķi pa vienai frakcijai mēs neko neizdarīsim, bet visi kopā mēs būsim gana spēcīga un konstruktīva opozīcija,” aģentūrai LETA pauda Broka.

Viņa norādīja, ka tikšanās mērķis bija iepazīstināt ar Rīgas domes darbu un dalīties pieredzē, kā dome strādā. Tas bijis nepieciešams tāpēc, ka jau nākamnedēļ varētu notikt domes jaunā sasaukuma pirmā sēde.

Broka gan neapstiprināja neoficiāli izskanējušās ziņas, ka “latvisko sarakstu” mēra amata kandidāts varētu būt Bondars, bet par viņa vietnieku varētu tikt virzīts JKP dibinātājs Jānis Bordāns. To neapstiprināja arī Bondars. Broka norādīja, ka šie un citi jautājumi vēl tiks lemti, tomēr partijas vienojušās, ka par to vajadzētu sākt domāt iespējami drīzāk, jo pirmā domes sēde ir ļoti stratēģiska.

“Šobrīd par neko tādu mēs konkrēti nevienojāmies. Kādas personālijas un kādos amatos būs, tas mums vēl ir apdomāšanās jautājums,” piebilda Broka.

Kā ziņots, tā sauktie “latviskie saraksti” Rīgas domes vēlēšanās ieguva 28 no kopumā 60 deputātu mandātiem, tādējādi nespējot apsteigt sarakstu, kurā apvienojušās pašreizējās galvaspilsētas varas partijas – “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai”. LRA/LA un JKP saraksti Rīgas domē ieguva katrs pa deviņiem deputātu mandātiem, nacionālā apvienība VL-TB/LNNK – sešus, bet “Vienotība” – četrus.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube