Būtiskākais ir palielināt veselības aprūpes darbinieku pamatatalgojumu, tāpēc virsstundas ir pakārtots jautājumus, uzskata Veselības ministrija (VM).

Kā aģentūrai LETA teica VM pārstāvis Oskars Šneiders, ministrija nevar komentēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālā centra arodorganizācijas vēršanos Satversmes tiesā (ST), apstrīdot nesen pieņemtos grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika. Jautājuma izskatīšana ir ST kompetencē, piebilda Šneiders.

Viņš norādīja, ka VM mērķis ir nodrošināt adekvātu un konkurētspējīgu atalgojums mediķiem, kas nodrošinātu, ka viņi var strādāt normālo darba laikus. Ja ārstniecības personas varēs nopelnīt labu un adekvātu algu, darbā valsts sektorā varētu atgriezties gan tie, kas patlaban strādā privātajā sektorā un nesniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, gan tie, kas strādā ārzemēs. Arī šādā veidā tiktu risināts cilvēkresursu trūkums veselības aprūpē, skaidroja Šneiders.

Viņš arī atgādināja, ka ārstniecības personu atalgojuma palielināšana ir nākamā gada prioritāte.

Jau ziņots, ka NMPD Rīgas reģionālā centra arodorganizācija nolēmusi vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot nesen pieņemtos grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika.

Kā arodorganizācijas preses konferencē teica tās pārstāvis Rafaels Ciekurs, jaunais regulējums neuzlabošot NMPD darbinieku darbu, tieši pretēji – to apgrūtināšot.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube