Zaļais publiskais iepirkums (ZPI) obligāti būs piemērojams biroja papīram, drukas iekārtām, datortehnikai, ēdināšanas pakalpojumiem, tīrīšanas līdzekļiem, iekštelpu un ielu apgaismojumam, kā arī satiksmes signāliem.

Valdība šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās prasības ZPI piemērošanai.

Ministrija skaidro, ka ZPI mērķis ir publisko iepirkumu rezultātā iegādāto preču, pakalpojumu un būvdarbu ietekmes uz vidi samazināšana visā to aprites ciklā. Vienlaicīgi plānots sekmēt videi draudzīgu preču un pakalpojumu tirgus attīstību, kā arī vietējās ekonomikas konkurētspējas paaugstināšanu.

Sagatavotie priekšlikumi nosaka regulējumu ZPI piemērošanai, tā īstenošanas, uzraudzības, novērtēšanas un kontroles kārtību. Kopā ir noteiktas septiņas preču un pakalpojumu grupas, kurām obligāti piemērojams ZPI.

Obligāti ZPI piemērojams biroja papīram, drukas iekārtām, datortehnikai un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) infrastruktūrai, pārtikai un ēdināšanas pakalpojumiem, tīrīšanas līdzekļiem un pakalpojumiem, iekštelpu apgaismojumam, ielu apgaismojumam un satiksmes signāliem.

Vienlaikus priekšlikumi nosaka ZPI prasības un kritērijus arī četrpadsmit brīvprātīgi piemērojamām preču un pakalpojumu grupām, kā arī aprites cikla izmaksu aprēķina metodiku enerģiju patērējošām precēm.

ZPI prasības brīvprātīgi piemērojamas būvdarbiem (biroju ēkās), ceļu būvei un satiksmes zīmēm, ūdens sildītājiem siltuma ražošanai, dārzkopības produktiem un pakalpojumiem, elektroenerģijai, klozetpodiem un pisuāriem, koģenerācijas iekārtām, mēbelēm, notekūdeņu infrastruktūrai, sienu paneļiem, izlietnes krāniem, dušas uzgaļiem un to aprīkojuma,, tekstilprecēm, transportam, veselības aprūpes elektriskajām un elektroniskajām iekārtām.

Atbalstītie priekšlikumi stāsies spēkā 1.jūlijā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube