Populārais video ar tusnīgiem Sibīrijas tīģeriem ķerstām lidojošu dronu var šķist smieklīgs un uzjautrinošs, taču aiz šī video slēpjas kas vairāk nekā tikai izklaidējošs materiāls. Lai arī ar šo video dalās daudzi, videomateriāla izcelsme jau kādu laiku ir bijis iemesls bažām.
Zinātniskais žurnālists Džons R. Plats tvītoja, ka video ir pierādījums tam, ka zooloģiskajā dārzā atrodas “vesela tīģeru ferma”.
Reminder: China has an estimated *7* wild tigers left. Many more in this video = obviously a tiger farm. They'll be turned into bone & wine https://t.co/7hxmkSDei2
— John R. Platt (@johnrplatt) February 23, 2017
Ķīna apgalvoja, ka ir palikuši 7 savvaļas tīģeri. Video gan to ir daudz vairāk – vesela tīģeru ferma. Tie tiks pārvērsti kaulos un vīnā.
Heilundzjanas province Ķīnā ir mājvieta Harbinas Sibīrijas tīģeru parkam. Tā ir viena no divām lielākajām tīģeru audzētavām valstī. Parks tiek reklamēts kā tūrisma objekts, kur apmeklētāji var tīģeriem piedāvāt gaļu un pat īstus dzīvniekus.
Kā ziņoja McClatchy, apmeklētāju skaits gadā nespēj nosegt barošanas izmaksas vairākiem simtiem tīģeru. Reālā nauda ienāk no tīģeru kažokādas tirgošanas, tīģeru kaulu vīna un citiem produktiem, kas Ķīnā ir aizliegti.
McClatchy apmeklēja Harbinas tīģeru parku un ziņoja, ka, lai arī pudeles, kas atradās parkā, netika reklamētas kā tīģera kaulu vīns, tomēr uz dažiem iepakojumiem bija attēloti tīģera zīmējumi.
Last word on tiger-drone video: Chinese media often share cute tiger videos. They're all propaganda to hide the reality of tiger farms.
— John R. Platt (@johnrplatt) February 24, 2017
Pēdējais vārds par tīģeru dronu video: Ķīnas mediji bieži dalās ar piemīlīgiem tīģeru video. Tie visi ir propaganda, lai slēptu patiesību par to, kas notiek tīģeru audzētavās.
Kopš 1993. gada ir aizliegts tirgoties ar tīģeru kauliem, bet valsts ir veicinājusi tīģeru audzētavu izaugsmi. 2007. gadā Indija un Lielbritānija aicināja Ķīnu aizliegt tīģeru audzētavas, jo bija bažas par audzētavu ietekmi uz savvaļas populāciju.
Reminder: China has an estimated *7* wild tigers left. Many more in this video = obviously a tiger farm. They'll be turned into bone & wine https://t.co/7hxmkSDei2
— John R. Platt (@johnrplatt) February 23, 2017