Lini ir zaļš augs, kurš ir aptuveni 40-90 cm garš. Linu augļi ir sfēriskas kapsulas gaiši brūnā krāsā, ar aptuveni 8-10 seklām, kuras ir mazas un plakanas. Vienīgi sēklas no šī auga tiek izmantotas.

Linsēklas ir bagātas ar dzelzi, kalciju, nātriju, fosforu, nepiesātinātām organiskajām skābēm, linolskābi un daudz olbaltumvielām, tāpat tām piemīt gļotādu ārstējošas īpašības.

Linsēklas izmantotas jau gadsimtiem tautas medicīnā daudzās pasaules valstīs. Pateicoties linsēklu lieliskajām īpašībām, tās lieliski palīdz cīņā pret dažādām slimībām. Sēklu radītās gļotas ir lielisks mīkstināšanas veids, kas ieteicams gan iekšķīgai, gan ārīgai lietošanai.

Linsēklu tēja un ieguvumi no tās

Linsēklas normalizē vielmaiņu, izvada no organisma toksīnus, regulē apetīti un mazina cukura līmeni asinīs. Linsēklu tējas dzeršana ir viens no veidiem, kā dabiskā ceļā cīnīties ar augstu holesterīna līmeni. Tāpat tēja padara ādu gludu un tvirtu.

Pateicoties tam, ka linsēklās ir  daudz omega-3 taukskābes, kas aktivizē sviedru dziedzeru funkcijas, linsēklas lieliski cīnās ar liekajiem ķermeņa kilogramiem. Šis ir ideāls dabas un mājas produkts, kas cīnās ar aptaukošanos.

Tāpat linsēklu tēja palīdz cīņā ar: bronhītu, gripu, pneimoniju, rīkles infekcijām, caureju, dizentēriju, kolītu, nieru slimībām, urīnpūšļa slimībām un aizcietējumiem. Linsēklas lieliski attīra arī zarnas, uzlabojot to darbību.

Tējas pagatavošana:

1-2 ēdamkarotes linsēklu sasmalcini un aplej ar 250 ml auksta ūdens. Ļauj apmēram 2 h ievilkties, ik pa laikam apmaisot. Pēc tam piecas minūtes vāri un nokās, atstājot tikai tīru šķidrumu. Izdzer 2-3 tasītes dienas laikā.

Labākais garšai vari pievienot šķipsniņu savas mīļākās tējas.

Lai kausētu tos kaitinošos tauciņus, šādu teju dzer no rīta tukšā dūšā un pusstundu pirms ēdienreizes.

 

 

 

Saistītās tēmas: linsēklaslinsēklu tējaveselība

youtube icon
Abonēt youtube