Business Insider
Kā ziņo The Guardian, atsaucoties uz žurnāla Nature pētījuma rezultātiem, Austrālijas aborigēni izrādījās senākā civilizācija pasaulē.
Zinātnieku komanda ģenētikas evolūcijas profesora Eske Villersvela pavadībā izanalizēja 83 Austrālijas aborigēnu un 25 Jaungvinejas papuasu DNS. Pēc rezultātu analīzēm zinātnieki izsecinājuši, ka (tajā laikā vēl vienas) cilts priekšteči pameta Āfrikas kontinentu 72 tūkstošus gadus atpakaļ lielas migrācijas grupas sastāvā. Atdaloties no tās 58 tūkstošus gadus atpakaļ, cilts nonāca Sahulū – superkontinents, no kā vēlāk izveidojās mūsdienu Tasmānija, Austrālija un Jaungvineja. Tādējādi viņi kļuva par pirmajiem, kas šķērsoja okeānu. Pēc 21 tūkstoša gadu cilts sadalījās aborigēnos un papuasos, apdzīvojot nākotnes Austrālijas un Jaungvinejas teritoriju.
Tagad šīs cilts dzimtas pārstāvji tiek uzskatīti par vienīgo populāciju, kas nemigrēja uz citām vietām tik ilgu laika periodu.
Šobrīd zinātniskais darbs (“A Genomic History of Aboriginal Australia” ) tiek uzskatīts par globālāko Āfrikas kontinenta cilšu sadalīšanās pētījumu.