Publicitātes foto
Digitālā transformācija, e-pakalpojumi, jauno tehnoloģiju iespējas – mūsdienu realitāte ir aizraujoša, bet prasa arī atbilstošas prasmes. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) programmas “Dari digitāli” ietvaros aicina Latvijas sabiedrību bezmaksas tālmācības programmā pilnveidot savas digitālās pašapkalpošanās prasmes valsts digitālo risinājumu izmantošanā.
“Digitālās prasmes mūsdienās ir kļuvušas tikpat svarīgas kā lasītprasme un rēķināšanas prasme. Vajadzība pēc to izmantošanas ikdienā pastāvīgi pieaug, tāpēc digitālo prasmju apgūšana un iemaņu pilnveidošana ir ne tikai vēlama, bet arī nepieciešama. Šī tālmācības programma sniegs praktiskas zināšanas un pilnveidos digitālās pašapkalpošanās prasmes katram, kurš vēlas lietot dažādus e-pakalpojumus un e-risinājumus, bet īsti nezina, kā to darīt,” saka VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols.
Mācībās dalībniekiem tiks skaidrots un demonstrēts, kas ir e-pakalpojumi un e-risinājumi un kā tie noder dažādu dzīves situāciju risināšanai, piemēram, kā parakstīt dokumentus ar drošu e-parakstu, kā elektroniski nosūtīt iesniegumu, izmantojot e-adresi, kā droši lietot internetu utt.
Lai dalībnieks varētu pārbaudīt savu zināšanu līmeni, pirms mācību uzsākšanas un pēc katra temata apguves būs jāizpilda tests.
Līdzko tests būs nokārtots, dalībnieks saņems piekļuvi nākamajam tematam. Mācību dalībniekiem, kas sekmīgi izpildījuši mācību programmā noteiktās prasības, tiks digitāli izsniegts sertifikāts par kursa apgūšanu.
Savukārt tiem iedzīvotājiem, iestāžu un organizāciju pārstāvjiem, kas vēlas zināšanas izmantot, lai par e-risinājumiem stāstītu līdzcilvēkiem vai klientiem, šajā pašā mācību vietnē ir pieejams tālmācības kurss digitālajiem aģentiem, kur iespējams apgūt digitālās iemaņas jau padziļinātāk un uzzināt, kā iespējams palīdzēt digitālās iespējas un e-risinājumus iepazīt arī līdzcilvēkiem.
Tālmācības programmas ir pieejamas vietnē macibas.mana.latvija.lv, latviešu valodā video lekciju formātā, kas ļauj dalībniekam apgūt programmas pašmācības ceļā sev ērtā laikā un vietā.
Tālmācības programmām digitālo prasmju attīstībai var pieteikties jebkurš Latvijas iedzīvotājs. Lai praktiski izmēģinātu mācībās rādītos risinājumus, būs nepieciešams eParaksts mobile vai personas apliecība (eID karte) ar eParakstu un PIN kodiem (izmantošanai nepieciešams viedkaršu lasītājs).