Ekonomika – vairumam cilvēku visai sarežģīta tēma. Pasaules ekonomika var būt pat vēl sarežģitāks temats. Taču šeit nav runa par ekonomiku, bet gan par cilvēkiem, kuri ar ekonomiku ir uz “Tu” – miljardieriem. Pasaulē ir ļoti daudz miljonāru un viņiem patiešām ir izdevies sevi pierādīt biznesā. Bet ir neliela cilvēku grupa, kuri ir sasnieguši augstāko bagātības līmeni un tikuši līdz miljardiera statusam.
Saskaņā ar pētījumiem, pasaulē kopumā ir 2188 miljardieri, kuri nāk no visdažādākajām pasaules valstīm.
Dienvidkoreja – 31 miljardieris
Dienvidkorejas IKP ir vairāk nekā triljons dolāru. Valstī ražo gan automašīnas, gan elektroniku, tieši tāpēc nav brīnums, ka šeit dzīvo tik daudz miljardieru.
Singapūra – 32 miljardieri
Singapūrā ir augsti attīstīta tirgus ekonomika, kas vēsturiski ir balstīta uz ostām.
Turcija – 34 miljardieri
Turcijas ekonomika ir balstīta uz naftas ieguvi un pārstrādi, dzelzs un tērauda ražošanu, apģērba ražošanu, lauksaimniecību, naftas ķīmijas produktu ražošanu un, protams, tūrismu.
Kanāda – 35 miljardieri
Lielākais Kanādas ekonomikas pamats ir koksnes ieguve, eļļas un medikamentu ražošana.
Itālija – 37 miljardieri
Visā Itālijas vēsturē vienmēr ir bijuši cilvēki, kuriem pieder milzīgas naudas summas. Un tā tas turpinās arī mūsdienās.
Japāna – 42 miljardieri
Nedaudz pārsteidzoši, kāpēc Japānā ir tikai 42 miljardieri, ņemot vērā savu moderno un attīstīto ražošanas nozari.
Brazīlija – 49 miljardieri
Brazīlija un tās ekonomika pēdējā laikā piedzīvo grūtus laikus. Taču tas nepavisam netraucē šajā valstī dzīvot 49 miljardieriem.
Francija – 51 miljardieris
51 miljardieris Francijā šķiet pārsteidzoši, ņemot vērā, ka šī valsts ir mājvieta vairāk nekā 30 lielākajām pasaules kompānijām.
Šveice – 66 miljardieri
Mazajā Šveicē dzīvo veseli 66 miljardieri, kas parāda, cik veiksmīga spēj būt valsts ar stabilu ekonomiku.
Krievija – 80 miljardieri
Krievijas ekonomika sevī ietver daudzas nozares. Tā ir naftas un ogļu rūpniecība, kā arī makšķerēšana. Daudzi krievu miljardieri uzbūvēja savu kapitālu tieši ar šīm nozarēm.
Lielbritānija – 82 miljardieri
Lielbritānijas ekonomika lielā mērā ir atkarīga no automobiļu pakalpojumu darbības jomas, kā arī no kosmiskās aviācijas nozares.
Vācija – 82 miljardieri
Vācijā, tieši tāpat kā Lielbritānijā, dzīvo 82 miljardieri.
Indija – 112 miljardieri
Indijas ekonomika var kļūt par vislielāko visā pasaulē, taču dēļ milzīgā iedzīvotāju skaita valstī joprojām ir liela daļa trūcīgo cilvēku.
ASV – 535 miljardieri
Pašlaik ASV ir lielākā ekonomika pasaulē, un līdz ar to no tās nāk 535 miljardieri.
Ķīna – 568 miljardieri
Ķīna – pasaules lielākā eksportētājvalsts. Lauksaimniecības produkti, apģērbi, rotaļlietas, auto daļas, elektronika – viņu produkti nopērkami visā pasaulē.