Foto: Pixabay/Cparks

Reklāmraksts

Grūtniecība ir lielu fizisku pārmaiņu un pielāgošanās laiks sievietes ķermenim. Bērnam augot, mātes ķermenis pielāgojas papildu svaram un mainīgajam smaguma centram, kas bieži izraisa diskomfortu un sāpes muguras lejasdaļā, iegurnī un vēderā. Grūtniecības josta var sniegt nepieciešamo atvieglojumu un mazināt dažādas sāpes un diskomfortu. Tomēr nereti grūtniecēm rodas jautājums par piemērotāko laiku, kad sākt lietot grūtnieču jostu.

Pirmais trimestris – grūtniecības sākums

Pirmajā trimestrī jūsu ķermenis tikai sāk pielāgoties grūtniecībai. Lai gan dažām sievietēm ir slikta dūša, nogurums un hormonālas izmaiņas, fiziskais diskomforts, kas saistīts ar augošo bērnu, šajā posmā parasti ir minimāls. Dzemde joprojām ir maza, un, lai gan var rasties neliela vēdera uzpūšanās un svara pieaugums, raksturīgās grūtniecības diskomforta sajūtas, piemēram, muguras sāpes vai iegurņa spiediens, pirmajās nedēļās ir reti sastopamas.

Vairumā gadījumu grūtniecības josta nav nepieciešama pirmajā trimestrī. Tā kā mazulis joprojām ir diezgan neliels, papildu svars vai spiediens, kas varētu radīt muguras sāpēs, vēl nav izveidojies. Tomēr dažas sievietes var izjust agrīnu diskomfortu, ja jau iepriekš ir bijušas muguras problēmas vai vairāku bērnu (dvīņu vai trīnīšu) grūtniecības laikā.

Otrais trimestris- fiziskās izmaiņas kļūst pamanāmākas

Otro trimestri bieži sauc par grūtniecības “zelta periodu”. Šajā laikā bieži vien beidzās slikta dūša, nogurums, un sieviete sāk justies enerģiskāka. Taču tas ir arī laiks, kad vēders sāk kļūt pamanāmāks, un fiziskās izmaiņas kļūst izteiktākas.

Bērnam augot, smaguma centrs mainās, un tas var izraisīt muguras sāpes, diskomfortu iegurnī un pat sēžas nerva iekaisumu, kas izraisa sāpes un diskomfortu kājā.

Šajā periodā arī saites sievietes iegurnī un vēderā stiepjas, lai pielāgotos augošajai dzemdei, kas var izraisīt apaļo saišu sāpes — asas, velkošas sāpēs vēdera lejasdaļā vai cirkšņa apvidū.

Daudzām sievietēm otrais trimestris ir laiks, kad viņas pirmo reizi sāk apsvērt iespēju lietot grūtnieču jostu. Šajā posmā augošais vēders var radīt papildu slodzi muguras lejasdaļai un iegurnim, un josta var palīdzēt, nodrošinot atbalstu un mazinot spiedienu uz šīm vietām.

Trešais trimestris – fiziski grūtākais posms

Trešais trimestris bieži ir fiziski grūtākais grūtniecības posms. Mazulim augot, arī vēders turpina augt un palielinās diskomforts muguras lejasdaļā, gurnos un iegurnī. Biežākās sūdzības trešajā trimestrī ir muguras sāpes, iegurņa jostas sāpes un spiediens uz urīnpūsli. Kā arī, daudzas grūtnieces novēro kāju un pēdu pietūkumu.

Nereti sievietēm trešajā trimestrī ir nepieciešams lietot grūtnieču jostu, jo bērna papildu svars var radīt grūtības paveikt pat vienkāršas darbības, piemēram, staigāšana vai ilgstoša stāvēšana. Grūtnieču josta var palīdzēt mazināt muguras sāpes un samazināt spiedienu iegurņa rajonā, nodrošinot atbalstu vēdera lejasdaļai un iegurnim.

Grūtniecēm, kas gaida vairāk nekā vienu mazulī var būt noderīgi lietot grūtnieču jostas trešajā trimestrī, jo papildu svars var radīt ievērojamu slodzi muguras lejasdaļai un iegurņa zonai. Josta palīdz vienmērīgāk sadalīt šo svaru, atvieglojot ikdienas darbību veikšanu.

Lēmums par to, kad sākt valkāt grūtnieču jostu, lielā mērā ir atkarīgs no grūtniecības un diskomforta līmeņa. Pievēršot uzmanību sava ķermeņa vajadzībām un konsultējoties ar savu veselības aprūpes sniedzēju, jūs varat noteikt pareizo laiku, kad sākt lietot grūtnieču jostu, lai iegūtu nepieciešamo atbalstu.

Saistītās tēmas: grūtnieču jostakad lietot

youtube icon
Abonēt youtube