Madara Raabe. Foto: Instagram @madara.raabe

Pagājušā gadā mūziķa Andra Kiviča bijušajai sievai Madarai Raabei atklāta reta endokrinoloģiska saslimšana. Cīņu ar to apgrūtina fakts, ka zāles, kas uzlabo Madaras pašsajūtu, valsts nekompensē, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Ilgus gadus cīnījusies ar neizskaidrojamām galvassāpēm, piedzīvojot pamatīgas vēdersāpes, bezspēku un vemšanu, influencerei, grāmatvedei un divu meitu mammai Madarai Raabei beidzot noteikta diagnoze – Adisona slimība. Tā ir reta endikronoloģiska kaite, ko izraisa hroniska virsnieru garozas mazspēja, līdz ar to pilnīgs vai daļējs atsevišķu hormonu trūkums,  vēsta izdevums.

 “Ar manu veselību šobrīd ir tā – ir labās un ir sliktās dienas. Taču kopumā jūtos labāk nekā pirms gada,” izdevumam atklāj Madara.

Stiprais plecs grūtajā brīdī Madarai ir mīļotais vīrietis Jānis Sniedzāns. “Ja neskaita tuvākos cilvēkus, kas devušies mūžībā, Madaras slimība man bijis mūžā grūtākais pārbaudījums. Kad viņa ilgstoši gulēja dažādās slimnīcās, katru dienu domāju par to, kas notiks ar mazajām. Kā es rīkošos, ko darīšu, kā paskaidrošu, ja nu notiks kas slikts. Tas bija pārbaudījums mums abiem. Taču vistrakākais bija milzīgā bezpalīdzības sajūta. Tas, ka es attiecīgaja situācijā neko īsti nevaru ietekmēt,” stāsta Jānis.

“Pirmais pusgads pagāja, lai saprastu un samierinātos, ka turpmāk katrs rīts sāksies ar medikamentu kastīti. Zāles Madarai jālieto katru dienu, lai viņa vienkārši spētu justies kaut cik normāli,” izdevumam stāsta Madaras draugs.

Runājot par medikamentiem, pāris neslēpj, ka ir vīlušies Latvijas medicīnas sistēmā. “Madarai ir tik reta saslimšana, un valsts viņu šādā brīdī neatbalsta. Madarai šobrīd jālieto zāles, kuras valsts nekompensē. Atbilde no valsts bija fenomenāla – viņa nepietiekami ilgi esot gulējusi kritiskā stāvoklī slimnīcā, lai viņai piešķirtu statusu, kas ļautu valstij zāles kompensēt,” izdevumam sašutumu neslēpj Jānis.

“Pagājušajā gadā lietoju zāles, kuras daļēji kompensēja valsts, bet man no tām nekļuva labāk. Taisīju dažādas analīzes, kurās atklājās – šīs zāles manā organismā neuzsūcas. Mana ārstējošā ārste nozīmēja citas zāles – būtībā tādas pašas, tikai cita ražotāja. Taču šīs zāles valsts neatbalsta, neskatoties uz to, ka man tās palīdz,” izdevumam situāciju skaidro Madara, kurai nu zāļu izmaksas ik mēnesi jāsedz pašai.

“Šīs zāles mēnesī man maksā ap 300 eiro. Lietot tās nevaru. Ja kaut vienu dienu tās nelietoju, uzrez jūtos sliktāk,” teic Madara.

Viņas draugs izdevumam piebilst: “Madara nedrīkst lieki uztraukties, taču tas nav iespējams, ja tev katru mēnesi jādomā, kā papildus nopelnīt naudu zālēm un vai laikus paspēsi tās vispār pasūtīt. Laikam tikai tad, kad kāds svarīgs cilvēks retas saslimšanas dēļ dosies mūžībā, valstī beidzot varbūt tiks mainīts kaut kas kompensējamo zāļu ziņā. Mēs sūtām naudu citām valstīm un atbalstām citus, savukārt paši par saviem cilvēkiem nedomājam un viņus neatbalstām. Tas ir skumji.”

Lasiet arī: 

Nedēļas horoskops: 21. – 27. februāris

Lietuvā ik dienu darbā ierodas 10 000 iereibušu darbinieku

Rēzija Kalniņa: Jauna dzīves lappuse nav pāršķirta

«Klikšķis, kāds agrāk nav bijis,» – Markus Riva atklāj, ka ir iemīlējies

Mūžībā devusies latviešu tekstilmāksliniece, Maestro  māsa Edīte Pauls-Vīgnere

VIDEO | Biatlonists Rastorgujevs vaino izlases treneri Brici sportista piekaušanā

Seko mums arī Facebook,X, Instagram un Draugiem

Saistītās tēmas: Adisona slimībJānis SniedzānsMadara Raabe

youtube icon
Abonēt youtube