Straujš minimālās algas pieaugums Latvijā radītu konkurētspējas samazināšanos Latvijas uzņēmējiem ārējos tirgos, kas var ietekmēt eksporta rādītājus, pavēstīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes locekle Katrīna Zariņa.

“Tāpat jārēķinās, ka minimālās algas pieaugums un izlīdzināšanās ar vidējās algas apmēriem dažos reģionos un tautsaimniecības nozarēs var novest pie ēnu ekonomikas līmeņa palielināšanās, nodarbinātības līmeņa krišanās un ekonomiskās aktivitātes samazināšanās, kas savukārt kopumā tikai mazina ekonomikas izaugsmi,” skaidroja Zariņa.

Pēc viņas paustā, Finanšu ministrija samazinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi 2017.gadam, tāpēc grūti saprast, kāpēc Finanšu un Labklājības ministrija apsver minimālās algas celšanu. “Ministriem būtu jārēķinās ar to, ka minimālās algas celšana nozīmē arī papildu nodokļu maksu uzņēmējiem un papildu nākotnes izdevumus arī valsts budžetam, piemēram, bezdarbnieku un slimības pabalstu izmaksām,” teica LTRK valdes locekle.

No 2016.gada 1.janvāra minimālā mēneša darba alga Latvijā ir 370 eiro. Nākamā gada budžeta veidošanas kontekstā Finanšu ministrija rosina palielināt minimālo mēneša darba algu par 10 eiro – līdz 380 eiro, bet Labklājības ministrija – par 40 eiro.

LTRK ir apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 1500 individuālu biedru un vairāk nekā 50 uzņēmēju biedrību. LTRK izveidotas septiņas reģionālās nodaļas visā Latvijā. un valsts uzņēmumiem.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AlgaLatvijaUzņēmumi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube