Vēlā piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu Latviju skāra stiprākās lietusgāzes šovasar, lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Rūjienā – 94,5 milimetri, kas ir vairāk nekā visa mēneša norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Otrajā vietā ierindojies Zvejniekciems – Skultes novērojumu stacijā nokrišņu daudzums no astoņiem vakarā līdz četriem rītā sasniedza 69 milimetrus jeb 69 litrus kvadrātmetrā.

Trešais lielākais lietus daudzums konstatēts Rīgā, pār galvaspilsētas centru nolija 39 litri ūdens uz kvadrātmetru. Tas bija stiprākais lietus Rīgas centrā kopš 2015.gada 8.septembra, kad nokrišņu daudzums naktī sasniedza 40 milimetru.

Rūjienā izmērītais nokrišņu daudzums kļuvis par lielāko valstī kopš 2014.gada 29.jūlija – toreiz Siguldā sešās stundās bija 123 milimetru nokrišņu.

Iepriekšējā stiprākā lietusgāze šajā vasarā, kas reģistrēta meteoroloģisko novērojumu stacijās, bija 81 litrs kvadrātmetrā naktī uz 7.jūliju Līvānu novada Rožupē.

Naktī uz sestdienu daudz lija arī citviet valsts centrālajā un rietumu daļā, savukārt Latgalē un Sēlijā nelija nemaz. Tostarp Mērsragā un Stendē nokrišņu daudzums sasniedza 24-25 milimetrus, Skrīveros – 20 milimetru.

Savukārt naktī uz piektdienu un piektdien dienā visstiprāk lijis Rucavā – lietus daudzums sasniedza 47 litrus kvadrātmetrā.

Ļoti stipri Latvijā lija arī pirmdien, 1.augustā, kad vairākās vietās Zemgalē un Vidzemē bija virs 30 milimetriem nokrišņu, Skrīveros pat 50 milimetru jeb divas trešdaļas no mēneša normas.

Mēneša kopējais nokrišņu daudzums līdz 6.augusta rītam Rūjienā ir jau 121 milimetrs, Zvejniekciemā – 105, Skrīveros – 85, Rīgas centrā – 70 milimetru.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: LatvijaNokrišņiRekords

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube