Austrālijas komanda ar divām izcīnītām zelta godalgām ir līdere pēc Riodežaneiro olimpisko spēļu pirmās dienas valstu vērtējumā.

Austrālieši abas uzvaras izcīnīja peldēšanā, kur 400 metru brīvā stila distancē vīriešiem nepārspēts palika Meks Hortons, bet 4×100 metru brīvā stila stafetē Austrālijas dāmu kvartets – māsas Keita un Bronte Kempbelas, Emma Makkīena un Britānija Emslija – triumfēja ar jaunu pasaules rekordu.

Tāpat Austrālija tika pie vienas bronzas, kuru komandu sacensībās loka šaušanā izcīnīja šīs valsts vīriešu komanda.

Tieši šī bronza Austrālijai pagaidām nodrošina pirmo vietu kopvērtējumā, jo divas zelta medaļas izcīnīja arī Ungārijas sportisti. Par olimpisko čempioni 400 metru kompleksajā peldējumā sievietēm ar jaunu pasaules rekordu kļuva Katinka Hosu, bet paukošanā ar špagu dāmām uzvarēja Emeše Sāsa.

Visvairāk medaļu pirmajā dienā – pa piecām – izcīnīja ASV, Japānas un Ķīnas olimpieši. Amerikāņi tika pie viena zelta un četriem sudrabiem, Japānai ir viens zelts un četras bronzas, bet Ķīnai divas sudraba un trīs bronzas godalgas.

ASV tika pie pirmās Riodežaneiro spēļu medaļas, kuru izcīnīja 19 gadus vecā šāvēja Virdžīnija Trešere, kura bija labākā 10 metru distancē šaušanā ar pneimatisko šauteni. Trīs sudraba godalgas ASV, kas tiek uzskatīta par galveno favorīti cīņā par uzvaru valstu kopvērtējumā, izcīnīja peldēšanā.

Savukārt Japānai uzvaru peldēšanā izcīnīja Kosuke Hagino 400 metru kompleksajā distancē.

Pie zelta medaļām sestdien tika arī Dienvidkorejas, Argentīnas, Beļģijas, Krievijas, Taizemes un Vjetnamas sportisti, savukārt vismaz vienu medaļu ieguva 20 valstu pārstāvji.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AustrālijaOlimpiskās spēlesRio

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube