Pakistānas pilsētā Kvetā pirmdien sprādzienā advokātu piemiņas pasākumā par godu nošautam kolēģim nogalināti 66 cilvēki, bet teju 200 ievainoti, pavēstīja Beludžistānas provinces valdības amatpersonas.

Spridzekli detonējis pašnāvnieks, kas atradies piemiņas pasākuma dalībnieku vidū.

Advokāti un policisti bija sapulcējušies pie slimnīcas, lai godinātu nošauto provinces advokātu biedrības vadītāju Bilalu Anvaru Kasi, norādīja policijas amatpersona Asifs Ikbals. Vairums bojāgājušo ir advokāti.

“Bojāgājušo skaits vēl var pieaugt,” brīdināja mediķu pārstāvis.

Advokātu apvienības izsludinājušas septiņu dienu sēras, turklāt otrdien advokāti visā valstī boikotēs tiesas, šādi paužot nosodījumu teroraktam.

Kaut arī neviens grupējums par pirmdienas sprādzienu atbildību nav uzņēmies, daudzas pazīmes liek domāt, ka to pastrādājis šiītiem naidīgais kaujinieku grupējums “Lashkar-e-Jhangvi”, apliecināja paramilitārā Pierobežas korpusa pārstāvis sakariem ar presi Hans Vasehs.

Terorakts ar tik lielu bojāgājušo skaitu Pakistānā nebija pieredzēts kopš marta, kad talibu terorists pašnāvnieks nogalināja vairāk nekā 70 cilvēkus. Lielākā daļa bojāgājušo bija kristieši.

Vardarbībā, kas Beludžistānā turpinās vairākas desmitgades, iejaukti dažādi grupējumi – tie ir islāmistu kaujinieki, reliģiskie un reģionālie grupējumi, kas cīnās par lielāku finanšu un politisko autonomiju.

Beludžistāna ir Pakistānas lielākā un ar derīgajiem izrakteņiem bagātākā province.

Kopš armija 2014. gada vidus ofensīvā islāmistu kaujiniekus padzinusi no daudziem cilšu pārvaldītajiem rajoniem, vardarbība Pakistānā lielā mērā gājusi mazumā.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: Lashkar-e-JhangviPakistānaSprādziens

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube