Foto: Pexels

Samaras apgabalā, Krievijā, sprāgstvielu rūpnīcā “Promsintez” piektdien, 7. jūlijā, nograndis  sprādziens, nogalinot sešus, bet ievainojot divus cilvēkus, atsaucoties uz krievu propagandas  “Telegram” kanālu “SHOT”,  ziņo Liga.

“Visi bojāgājušie un ievainotie ir 3. un 5.ceha strādnieki,” teikts ziņojumā.

Krievu mediji, atsaucoties uz avotiem, ziņo, ka sprādziens noticis rūpnīcas darbnīcā. “Iekārtu demontāžas rezultātā remontdarbu laikā Čapajevskas rūpnīcas “Promsintez” cehā notika sprādziens, kā rezultātā tika ievainoti astoņi cilvēki, no kuriem seši gāja bojā,” vēsta Krievijas ziņu aģentūra TASS.

Pēc “SHOT” informācijas, pārsprāgusi slāpekļa padeves caurule.

Rūpnīca atrodas nedaudz vairāk kā 900 kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

Rūpnīcas vinterneta vietnē teikts, ka “Promsintez” ir viens no galvenajiem rūpniecisko sprāgstvielu ražotājiem Krievijā un postpadomju valstīs. Uzņēmums ražo sprāgstvielas – trotilu un citas viegli uzliesmojošas vielas.

Sprādzieni un ugunsgrēki dažādās Krievijas vietās un rūpnīcās pēdējā laikā nav retums. Krievijas varas iestādes tos parasti saista ar strādnieku “bumbulēšanu”.

Šā gada janvārī liels ugunsgrēks pārņēma naftas bāzi Angarskā. Ugunsgrēks pēc sprādzieniem izcēlās arī “Rosņeftj” naftas bāzē Tuapsē, Krasnodaras apgabalā, bet vērienīgu ugunsgrēku Maskavā 10. janvārī nācās dzēst ar aviācijas palīdzību.

Savukārt Rostovā pie Donas 16.martā Federālā drošības dienesta ēkā izcēlies milzu ugunsgrēks, vietējiem medijiem vēstot, ka uzsprāgusi munīcijas noliktava. Aculiecinieki apgalvoja, ka pirms ugunsgrēka ēkā bija dzirdams sprādziens. Ugunsgrēkam piešķirta otrā sarežģītības pakāpe. Liesmas pilnībā pārņēmušas divstāvu noliktavas ēku 880 kvadrātmetru platībā, ziņo Unian.

No blakus ēkām evakuēti robežkontroles darbinieki. Robeždienesta ēkā miesas bojājumus guva 36 gadus vecs vīrietis. Mediķi viņam konstatēja smagus apdegumus, lūzumu un galvaskausa traumu. Cietušais nogādāts slimnīcā.

Kā ziņoja “Telegram 112”, ugunsgrēks izcēlies   noliktavā robeždienesta teritorijā.

Izdevums “161.ru”, atsaucoties uz avotu tiesībsargājošajās iestādēs, vēstīja, ka ugunsgrēka cēlonis bijusi ēkā glabātās munīcijas uzsprāgšana. Citi mediji ziņoja, ka ugunsgrēku izraisījis īssavienojums, turklāt noliktavas otrajā stāvā glabājas degviela, smērvielas, krāsas un lakas.

“Mūra ēka ir pilnībā liesmu pārņemta. Blakus munīcijai deg degviela cisternās,” piebilda “161.ru” avots tiesībsargājošajās iestādēs.

Tikmēr krievu propagandisti “SHOT”, atsaucoties uz saviem avotiem, apgalvoja, ka ugunsdzēsējiem pat ir piešķirtas bruņuvestes.

Lasiet arī: FOTO & VIDEO | Levits aizvada savas prezidentūras pēdējo dienu

Saistītās tēmas: krievijaRūpnīcaSprādziens

youtube icon
Abonēt youtube